همه قطعنامه‌ها را با پشتیبانی رهبری و مردم باطل می‌کنیم - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 56933
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱:۰۳
شاخص : رئیس جمهور گفت: با منطق و استدلال و با حمایت مقام معظم رهبری و پشتیبانی مردم قطعنامه‌های مختلف را باطل خواهیم کرد.
به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، حجت‌الاسلام حسن روحانی ظهر امروز در نخستین روز از سفر به استان فارس در حرم احمد بن موسی شاهچراغ(ع) اظهار داشت: آثار تمدنی و معماری شیراز که امروز در تخت جمشید و پاسارگاد به یادگار مانده، مایه فخر ملت ایران است و شیراز ادب و هنر با بزرگانی که دارد پایتخت عاشقان زبان پارسی است.

وی ادامه داد: شهریاران سخن حافظ و سعدی راه زندگی را به ما آموختند که «با دوستان مروت با دشمنان مدارا» الهام‌بخش سیاست داخلی و خارجی ما شده و «بنی آدم اعضای یکدیگرند» سعدی وحدت و همدلی را به ارمغان آورده است.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: اگر دنیا امروز همین بیت را تیتر سیاست خود قرار داده بود، شاهد افراطی‌گری در این منطقه نبودیم.

روحانی تصریح کرد: شیراز شهر محبت، ادب، برادری و احترام به بزرگان است و اگر چند نفر در گوشه‌ای کاری برخلاف ادب انجام دادند، آنها شیرازی نبودند.

وی با بیان اینکه شیراز شهر ملاصدرا است و به بزرگانی چون بهشتی و استاد مطهری عشق می‌ورزد، عنوان کرد: از سانتریفیوژ مهم‌تر قدرت مذاکره‌کنندگان ما به مدد پشتیبانی این ملت است.

رئیس جمهور بیان کرد: ما با منطق و استدلال و با حمایت مقام معظم رهبری و پشتیبانی شما مردم قطعنامه‌های مختلف را باطل خواهیم کرد و هنر آن است که در سازمان ملل و زمین خود آنان بتوانیم منطق خود را به طرف مذاکره قبولانده و قطعنامه‌ها را باطل کنیم.

اشاره به زیر پوشش رفتن ۸٫۵ میلیون نفر در سال گذشته و فراهم آمدن زمینه‌های رشد اقتصادی دیگر مواردی بود که روحانی به آن اشاره و اضافه کرد: این استان آمادگی زیادی برای بخش کشاورزی دارد، اما با مشکل آب مواجه است که در سال ۹۴ و ۹۵، به حدود ۳۶۹ روستا آبرسانی شده و چند سد شروع شده به پایان خواهد رسید.

وی تأکید کرد: برای احیای دریاچه‌ها و تالاب‌های خشک شده باید مردم، دولت و سازمان‌های مردم‌نهاد دست به دست هم بدهند و در این راستا دولت گام‌های لازم را برخواهد داشت.

درصد پایین ۴۶ درصدی گازرسانی در فارس دیگر موردی بود که رئیس جمهور به آن اشاره کرد و یادآور شد: تا سال ۹۵ مابقی روستاهای فارس گازرسانی می‌شوند.

* ۴۵۰ میلیون دلار فایانس خط دو مترو شیراز

روحانی از اختصاص تسهیلات برای تکمیل ۱۶ واحد اقامتی و هتل‌های فارس در راستای رونق گردشگری این استان خبر داد و بیان داشت: فاینانس به مبلغ ۴۵۰ میلیون دلار برای خط دو مترو شیراز و پالایشگاه دوم پارس با ظرفیت ۱۲۰ هزار بشکه پیگیری و مسائل زیست محیطی آن حل و فصل شده و بزرگترین طرح آلومینیوم در صنعت این استان با اعتبار یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان پیش‌بینی شده و در سال ۹۶ به افتتاح می‌رسد.

وی عنوان داشت: نیروگاه سیکل ترکیبی با ۵۵۰ میلیون دلار در منطقه ویژه اقتصادی لامرد و ۵ هزار کیلومتر از مساحت معادن بهرام گور در قدم نخست برای اکتشاف آزاد شده است.

رئیس جمهور توضیح داد: با هماهنگی با بانک مرکزی ۴ هزار میلیارد تومان برای سرمایه در گردش این استان در نظر گرفته شده و تسهیلات بانکی برای دیگر بخش‌ها مهیا می‌شود.

روحانی در پایان عنوان کرد: در مجموع ۹۲ طرح و پروژه برای فارس با اعتبار ۹۵۰ میلیارد تومان در نظر گرفته‌ایم که تمام این طرح‌ها در سال ۹۴ و ۹۵ تکمیل به افتتاح می‌رسد.

انتهای پیام/۴۰۰/د/ش

منبع:فارس

 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار