Iranjb.ir

همه قطعنامه‌ها را با پشتیبانی رهبری و مردم باطل می‌کنیم - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 56933
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱:۰۳
شاخص : رئیس جمهور گفت: با منطق و استدلال و با حمایت مقام معظم رهبری و پشتیبانی مردم قطعنامه‌های مختلف را باطل خواهیم کرد.
۱۳۹۴۰۲۰۲۰۰۰۰۹۶_PhotoA
به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، حجت‌الاسلام حسن روحانی ظهر امروز در نخستین روز از سفر به استان فارس در حرم احمد بن موسی شاهچراغ(ع) اظهار داشت: آثار تمدنی و معماری شیراز که امروز در تخت جمشید و پاسارگاد به یادگار مانده، مایه فخر ملت ایران است و شیراز ادب و هنر با بزرگانی که دارد پایتخت عاشقان زبان پارسی است.

وی ادامه داد: شهریاران سخن حافظ و سعدی راه زندگی را به ما آموختند که «با دوستان مروت با دشمنان مدارا» الهام‌بخش سیاست داخلی و خارجی ما شده و «بنی آدم اعضای یکدیگرند» سعدی وحدت و همدلی را به ارمغان آورده است.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: اگر دنیا امروز همین بیت را تیتر سیاست خود قرار داده بود، شاهد افراطی‌گری در این منطقه نبودیم.

روحانی تصریح کرد: شیراز شهر محبت، ادب، برادری و احترام به بزرگان است و اگر چند نفر در گوشه‌ای کاری برخلاف ادب انجام دادند، آنها شیرازی نبودند.

وی با بیان اینکه شیراز شهر ملاصدرا است و به بزرگانی چون بهشتی و استاد مطهری عشق می‌ورزد، عنوان کرد: از سانتریفیوژ مهم‌تر قدرت مذاکره‌کنندگان ما به مدد پشتیبانی این ملت است.

رئیس جمهور بیان کرد: ما با منطق و استدلال و با حمایت مقام معظم رهبری و پشتیبانی شما مردم قطعنامه‌های مختلف را باطل خواهیم کرد و هنر آن است که در سازمان ملل و زمین خود آنان بتوانیم منطق خود را به طرف مذاکره قبولانده و قطعنامه‌ها را باطل کنیم.

اشاره به زیر پوشش رفتن ۸٫۵ میلیون نفر در سال گذشته و فراهم آمدن زمینه‌های رشد اقتصادی دیگر مواردی بود که روحانی به آن اشاره و اضافه کرد: این استان آمادگی زیادی برای بخش کشاورزی دارد، اما با مشکل آب مواجه است که در سال ۹۴ و ۹۵، به حدود ۳۶۹ روستا آبرسانی شده و چند سد شروع شده به پایان خواهد رسید.

وی تأکید کرد: برای احیای دریاچه‌ها و تالاب‌های خشک شده باید مردم، دولت و سازمان‌های مردم‌نهاد دست به دست هم بدهند و در این راستا دولت گام‌های لازم را برخواهد داشت.

درصد پایین ۴۶ درصدی گازرسانی در فارس دیگر موردی بود که رئیس جمهور به آن اشاره کرد و یادآور شد: تا سال ۹۵ مابقی روستاهای فارس گازرسانی می‌شوند.

* ۴۵۰ میلیون دلار فایانس خط دو مترو شیراز

روحانی از اختصاص تسهیلات برای تکمیل ۱۶ واحد اقامتی و هتل‌های فارس در راستای رونق گردشگری این استان خبر داد و بیان داشت: فاینانس به مبلغ ۴۵۰ میلیون دلار برای خط دو مترو شیراز و پالایشگاه دوم پارس با ظرفیت ۱۲۰ هزار بشکه پیگیری و مسائل زیست محیطی آن حل و فصل شده و بزرگترین طرح آلومینیوم در صنعت این استان با اعتبار یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان پیش‌بینی شده و در سال ۹۶ به افتتاح می‌رسد.

وی عنوان داشت: نیروگاه سیکل ترکیبی با ۵۵۰ میلیون دلار در منطقه ویژه اقتصادی لامرد و ۵ هزار کیلومتر از مساحت معادن بهرام گور در قدم نخست برای اکتشاف آزاد شده است.

رئیس جمهور توضیح داد: با هماهنگی با بانک مرکزی ۴ هزار میلیارد تومان برای سرمایه در گردش این استان در نظر گرفته شده و تسهیلات بانکی برای دیگر بخش‌ها مهیا می‌شود.

روحانی در پایان عنوان کرد: در مجموع ۹۲ طرح و پروژه برای فارس با اعتبار ۹۵۰ میلیارد تومان در نظر گرفته‌ایم که تمام این طرح‌ها در سال ۹۴ و ۹۵ تکمیل به افتتاح می‌رسد.

انتهای پیام/۴۰۰/د/ش

منبع:فارس

 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آخرین اخبار