ایران جانبی

» همه ما شرمنده خانواده شهدا هستیم/ دعای مادر شهید شیری او را به وطن بازگرداند
کد خبر: 208631
تاریخ انتشار: 17 اکتبر 2020 - 11:36
فرمانده سپاه ناحیه امام سجاد استان قزوین:
شاخص : فرمانده سپاه ناحیه امام سجاد استان قزوین گفت: ما شرمنده خانواده شهدا شدیم اما الحمدلله به برکت دعای مادر شهید، ما از شرمندگی درآمدیم و شهید شیری به وطن بازگشت.

به گزارش خبرنگار فرهنگ‌وهنر شاخص، سرگرد محمد اصلی بیگی در مراسم تشیع پیکر شهید مدافع حرم شهید “ذکریا شیری” که صبح امروز در گلزار شهدای شهر اقبالیه با حضور مردم استان قزوین و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد، ضمن تسلیت سالروز شهادت امام رضا(ع) و تسلیت و تبریک بازگشت پیکر شهید شیری پس از پنج سال به استان قزوین، خطاب به فرزندان این شهید بزرگوار اظهار کرد: فاطمه عزیز چشمت روشن و محمد صدرای عزیز چشمت روشن که قبل از به دنیا آمدنت پدر به آسمان بال کشیده بود؛ نه پدر شما را دید و نه شما پدر را دیدی و اکنون پنج سال چشم انتظاری به سر آمد.

وی افزود: خاک‌های گرم سوریه با پیکر شهید شیری خداحافظی کردند و این شهید بزرگوار اکنون به آغوش وطن بازگشته است.

فرمانده سپاه ناحیه امام سجاد استان قزوین ابراز کرد: پنج سال پیش در آذر ماه سال 94 ذکریا را در سوریه جا گذاشتیم و برگشتیم؛ ما شرمنده خانواده شهدا شدیم اما الحمدلله به برکت دعای مادر شهید، ما از شرمندگی درآمدیم و شهید شیری به وطن بازگشت.

اصلی بیگی عنوان کرد: پیکر شهید چگینی هم هنوز در سوریه جا مانده است؛ ما شرمندگی را از امام حسن(ع) که روز گذشته شهادتش بود درک کردیم و امیدواریم این شهید بزرگوار نیز به وطن بازگردد و چشم انتظاری خانواده‌اش به پایان برسد.

این مقام مسئول با اشاره به روحیه بالای مادر شهید تصریح کرد: پنج سال شرمندگی به پایان رسید و برای بیشتر شرمنده نشدن ما، مادر بزرگوار شهید ذکریا شیری به اعضای خانواده گفته بود که “زمانی که سردار آذربایجانی، فرمانده لشکر به خانه ما می‌آید حق ندارید گریه کنید و آن‌ها را شرمنده کنید”.

وی در پایان گفت: در استان 172 شهید گمنام و مادران چشم انتظار وجود دارد؛ مادرانی که هر وقت در خانه‌ها به صدا در می‌آید گمان می‌کنند که خبری از شهیدشان رسیده است؛ امیدواریم چشم انتظاری تمامی خانواده شهدا به پایان برسد.

انتهای پیام/ 1700

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار