هنجارشکنی‌ در جامعه دینی با اهداف سیاسی دنبال می‌شود/ قزوین ظرفیت بالایی در فعالیت‌های قرآنی دارد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 61473
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۴ - ۴:۴۶
مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان قزوین:
شاخص : مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان قزوین با اشاره به جنگ نرم دشمن گفت: هنجارشکنی‌ در جامعه دینی با اهداف سیاسی دنبال می‌شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، حجت‌الاسلام علی نعمت‌الهی ظهر امروز در نشست با جمعی از اصحاب رسانه استان به مناسبت سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی که در سالن جلسات این سازمان برگزار شد، با اشاره به تاسیس سازمان تبلیغات در تیرماه سال۱۳۶۰ به فرمان امام راحل گفت: این نهاد فرهنگی با توجه به رویکرد دینی در دهه اول انقلاب تشکیل شد.

وی افزود: با توجه به دینداری و متدین بودن مردم؛ سیاست‌های دین‌زدایی حداقل در حوزه فردی توسط این نهاد اجرا می‌شد.

نعمت‌الهی در ادامه بیان کرد: این تحول بنیادی در انقلاب در حوزه معرفت دینی یک وظیفه و رسالت سنگین برعهده دین گذاشت و به نوعی زمینه‌ای در حیات سیاسی، اجتماعی و فرهنگی برای دین ایجاد کرد.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان قزوین تاکید کرد: این سازمان با توجه به وظایف تعیین شده؛ دین را از حوزه فردی به حوزه اجتماعی کشاند و این شرایط مدیریت منسجم را در جامعه ایجاب کرد.

این مسئول با اشاره به سخنی از یک جامعه شناس سیاسی آمریکایی خاطرنشان کرد: کسانی که  درصدد هستند که دین را از ساحت زندگی آدمی حذف کنند به سختی در اشتباه‌اند و تنها مذهب از دید ایشان دین اسلام و تشیع است.

وی در دامه گفت: سازمان تبلیغات اسلامی با توجه به ماهیت انقلاب فرهنگی و توجه همه جانبه به حوزه فرهنگ و اندیشه بلند امام(ره) در زمینه‌های حوزه دینی تاسیس شد.

نعمت‌الهی افزود: ورود به حوزه قرآن و نظارت بر فعالیت‌ موسسات و کانون‌های قرآنی نیز از دیگر وظایف سازمان تبلیغات است.

این مسئول اظهار کرد: سازمان تبلیغات اسلامی نهاد با برکتی است که در دهه اول انقلاب وجود داشته و همچنان در حوزه‌های  جدید، کتابخانه‌های الکترونیکی و بحث‌های قرآنی و اوقات فراغت اثرگذار است.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان قزوین اذعان داشت: قزوین ظرفیت بالایی در چهره‌ها و فعالیت‌های قرآنی دارد و حق استان در این راستا برآورده نشده و باید در جایگاه بالاتری قرار می‌گرفت.

نعمت‌الهی با اشاره به ۱۲۰ کلاس حفظ قرآن در سطح استان تصریح کرد: در استان ۱۴۰ پایگاه قرآنی داریم که ۳۵ مورد از آن را موسسات قرآنی تشکیل می‌دهند و خانه‌های شهری و روستایی از دیگر پایگاه‌ها هستند.

وی در بحث اوقات فراغت به دو بخش نوجوانان در سنین ۷ تا ۱۵ سال و بخش هسته‌های فرهنگی جوان در سنین  ۱۵ تا ۲۵ سال اشاره کرد و گفت: فعالیت در بحث‌های آموزشی و پرورشی قرآن، تولید نشریات مکتوب و مجازی، ایجاد و راه‌اندازی وبلاگ از جمله وظایف هسته‌های فرهنگی جوانان است.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی افزود: از ویژگی‌های شاخص این گروه‌ها این است که از وجود اساتید و روحانیون مجرب برخوردارند و جلسات پرسش و پاسخ نیز در این کلاس‌ها دایر است.

این مسئول از اجرای یک کنگره در سال آینده خبر داد که به موجب آن هر دو سال یکبار غبار از چهره یکی از علمای روحانی برداشته و مراسم بزرگداشت برای آن‌ها برگزار کنیم و مردم را با این چهره‌های شاخص آشنا سازیم.

نعمت‌الهی اظهار کرد:  حجاب تعبیر درستی ندارد و در مسیحیت به معنای پرده‌نشینی است و اسلام بر این واژه خط بطلان کشید و پوشش را جایگزین حجاب کرد.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان در خصوص مسئله حجاب گفت: در دو بخش دانش‌آموزی و دانشجویی مبلغین موظفند برنامه‌هایی را در رابطه با بحث عفاف و حجاب و تحکیم بنیان خانواده در مساجد برگزار کنند و همچنین ایجاد کارگاه‌های آموزشی و تخصصی نیز از جمله اقدامات در رابطه با مسئله حجاب است

وی اضافه کرد: تولید نرم‌افزار در بخش حجاب و عفاف و برگزاری مسابقات فرهنگی به میهمانان نوروزی و نصب بنرها در معابر از جمله وظایف در این راستاست.

نعمت‌الهی  با اشاره به هنجارشکنی‌هایی که با اهداف سیاسی توسط بعضی از افراد در جامعه دینی دنبال می‌شود، عنوان کرد: دشمن با مدیریت جنگ نرم سعی در منحرف‌سازی افکار عمومی دارد.

انتهای پیام/۱۰۰۳/پ۱/م

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار