هنرپیشه قلابی در تلگرام دستگیر شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 85045
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۴ - ۸:۵۶
شاخص : رئیس پلیس فتا استان فارس از شناسایی و دستگیری فردی خبر داد که در شبکه اجتماعی تلگرام خود را هنرپیشه سینما و تلویزیون معرفی کرده بود.

شاخص نیوز: از شیراز به نقل از اداره اطلاع‌رسانی حوزه معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس،‌ سید موسی حسینی اظهار داشت: دختری جوان با مراجعه به پلیس فتا فارس و ارائه مرجوعه قضایی بیان کرد که چندی پیش در شبکه اجتماعی تلگرام با فردی آشنا شدم که خود را بازیگر سینما و تلویزیون معرفی کرد و من نیز پس از دیدن عکس پروفایل این فرد و زیبایی کلام و سخنش به وی اعتماد کردم.

وی ادامه داد: این دختر ساده‌لوح که فریب مهندسی اجتماعی این فرد را خورده بود پس از مدتی اقدام به ارسال عکس‌های شخصی خود به این فرد می‌کند که متهم از همین عکس‌ها نهایت سوء استفاده را کرده و در قبال آنان درخواست مبالغی پول می‌کند.

رئیس پلیس فتا استان فارس اظهار کرد: پرونده بلافاصله پس از ورود به پلیس فتا در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت و ظرف ۴۸ ساعت متهم را شناسایی و دستگیر کردند و تحویل مقام قضایی دادند.

‌حسینی با تأکید بر رصد پلیس و شناسایی افرادی که با سوء استفاده از عناوین جعلی اقدام به کلاهبرداری می‌کنند، از شهروندان خواست به‌ هیچ‌ وجه در فضای مجازی به نام و شهرت افراد توجه نکنند و در صورت رؤیت موارد مشکوک آن را در اسرع ‌وقت به سایت پلیس فتا به آدرس cyberpolice.ir اطلاع دهند.

منبع: فارس نیوز

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار