هنر در انحصار کسی نیست/ کسوت هنرمندی دامنه گسترده‌ای به وسعت بهشت و جهنم دارد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 55179
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردین ۱۳۹۴ - ۹:۵۳
رئیس کمیسیون فرهنگی- اجتماعی شورای عالی انقلاب فرهنگی:
شاخص : رئیس کمیسیون فرهنگی- اجتماعی شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: هنر در انحصار کسی نیست و خداوند به هر انسانی توانایی خلق زیبایی و هنر را داده است.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر شاخص، حسن بنیانیان عصر روز چهارشنبه در همایش «تجلی شیدایی۴» که به مناسبت سالروز شهادت سیدمرتضی آوینی در سالن تبلیغات اسلامی شهر قزوین برگزار شد، با اشاره به وظایف جامعه هنرمندان اظهار کرد: یکی از وظایف هنرمندان توسعه مطالعات است چراکه بدون مطالعه ضریب اشتباه آدمی بالا می‌رود.

رئیس سابق حوزه هنری عنوان کرد: کسوت هنرمندی دامنه گسترده‌ای به وسعت بهشت و جهنم دارد.

وی اذعان داشت: مقام معظم رهبری می‌فرمایند که «نگاه ما به هنر ابزاری است» و برخی هنرمندان از این جمله ناراضی‌اند اما نباید فراموش کنیم حتی هنرمندی که کاری را برای دلش انجام می‌دهد خودش می‌شود صاحب کار و گاهی هنرمندی کاری را در راه خدا انجام می‌دهد که آن اثر ماندگار خواهد شد.

بنیانیان تاکید کرد: هنر در انحصار کسی نیست و خداوند به هر انسانی توانایی خلق زیبایی و هنر را داده است اما نسبت‌ها برای افراد مختلف فرق می‌کند.

رئیس کمیسیون فرهنگی- اجتماعی شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: بخشی از یک اثر هنری در ذهن هنرمند شکل می‌گیرد و بخشی از آن در ذهن مخاطب خواهد بود و باید این موضوع را مدنظر داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه برای اثرگذاری باید بر دانش خود بیافزاییم، گفت: به هنرمندان ایران توصیه می‌کنیم که در کنار مطالعات هنری غرب مطالعات علوم اسلامی مرتبط با هنر را نیز ادامه دهند.

بنیانیان در پایان اظهار کرد: مادری که فرزند شهیدی را تقدیم نظام و انقلاب کرده است هنری زیبا را خلق کرده که تا ابد ماندگار خواهد بود.

انتهای پیام/۲۰۰/پ۲/م

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار