هوای شهر قزوین آلوده است/ سالمندان از خانه خارج نشوند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 114009
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۵ - ۶:۴۰
مدیرکل بحران استانداری قزوین:
شاخص : مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین گفت: با بروز پدیده ریزگرد در قزوین، هوای شهر آلوده است و سالمندان باید از خروج غیر ضروری خودداری کنند.
به گزارش شاخص نیوز، رضا گروسی مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین اظهارداشت: امروز، هوای قزوین به علت وجود ریزگرد، آلوده است و از شهروندان انتظار داریم این آلودگی را جدی بگیرند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تصریح کرد: به علت آلودگی هوای قزوین و برخی از شهرهای استان و بروز پدیده ریزگرد از مردم درخواست می شود پنجره ها را ببندند و در صورت غیر ضروری در فضای آزاد قرار نگیرند.

گروسی یادآورشد: در پی قرار گرفتن وضعیت هوای قزوین و برخی از شهرهای استان در شرایط ناسالم از نظر آلودگی هوا به ریزگردها و وجود شرایط ناسالم براساس پایش های طبقه بندی شاخص کیفیت هوا و ایجاد مشکل برای گروههای حساس ضروری است  افراد از ماسک بعنوان یکی از راه‌های حفاظت از خود دربرابر آلودگی هوا استفاده کرده وازحضور و فعالیت غیرضروری تا رفع آلودگی در فضاهای آزاد خودداری کنند.

وی بیان کرد: در صورت الزام به حضور در فضای آزاد حاوی ریزگردها این زمان را به حداقل ممکن کاهش دهید و از باز نگاه داشتن درب و پنجره ها و از نفوذ گرد و غبار به داخل منزل، محل کار و اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی جلوگیری کنید.

مدیرکل مدیریت بحران استان افزود: از گروه های سنی حساس از جمله کودکان، زنان باردار، بیماران قلبی و ریوی و سالمندان درخواست می شود امروز از تردد غیرضروری در فضاهای باز بپرهیزند و توصیه های بهداشتی را جدی بگیرند.

گروسی در ادامه خواستار استفاده بیشتر خانواده ها از مایعات، لبنیات و میوه و سبزیجات تازه شد و به ورزشکاران توصیه کرد از انجام فعالیت شدید ورزشی خودداری کنند.

با توجه به پیش بینی هواشناسی استان بدلیل وزش باد از فردا از میزان الودگی هوا کاسته خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار