هوشمندسازی ۵۰ هزار کارت ملی در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 73088
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۱
مدیر کل ثبت احوال استان خبر داد
شاخص : مدیر کل ثبت احوال استان قزوين، از هوشمندسازي 50 هزار كارت ملي از سه ماهه گذشته تاكنون در استان خبر داد.

محمد صدرا آراسته صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با بیان اینکه از سه ماه گذشته تاکنون ۵۰ هزار نفر کارت ملی هوشمند دریافت کرده‌اند، اظهار کرد: ثبت احوال به عنوان اساسی ترین و حیاتی ترین ارگان‌ها اسناد هویت و تابعیت مردم و آمار حیاتی را در اختیار دارد.

مدیر کل ثبت احوال استان قزوین بیان کرد: با فراهم شدن زیرساخت‌های دولت الکترونیک، اطلاعات دقیق و صحیح افراد در کارت ملی هوشمند درج خواهد شد.

این مسئول با اشاره به اینکه کارت ملی هوشمند بستر لازم برای کاهش هزینه‌ها و تسریع در اجرای امور مردم و ارتقاء ضریب امنیت کارها را فراهم می‌کند، عنوان کرد: هدف از هوشمندسازی کارت‌های ملی بهینه‌سازی اطلاعات و یکی از زیر ساخت‌های مهم دولت الکترونیک است.

آراسته از حضور عکاس با نصف قیمت برای آسان شدن کار مردم در ایستگاه های مورد نظر خبر داد و گفت: هزینه دریافت کارت ملی هوشمند ۲۷۰ هزار ریال است

وی اولویت دریافت کارت ملی هوشمند را با کسانی که کارت ملی ندارند دانست و افزود: افرادی که کارت ملی دارند هم از سال آینده می توانند بر اساس اولویت های تعیین شده کارت ملی خود را با کارت ملی هوشمند تعویض کنند.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “هوشمندسازی ۵۰ هزار کارت ملی در قزوین”

  1. امیران گفت:

    معنی دولت الکترونیک در دولت امید و تدبیر این است که شما وقتی برای دریافت کارت ملی به ثبت احوال مراجعه میکنی بجای مواجحه شدن با کارمندان ثبت ، کارکنان اداره پست را می بینی که برای انجام خدمات جهت صدور کارت ملی از شما طلب هزینه میکنند و وقتی با اعتراض شما روبرو میشوند ،میگویند اداره ثبت و احوال با پست قرارداد تنظیم کرده تا کار ارباب رجوع را ما انجام دهیم در ازای دریافت هزینه و تازه جالب اینجاست که برای دربافت کارت صادر شده خود متقاضی باید پس از چند بار مراجعه به اداره ثبت اقدام نماید و شرکت طرف قراردا هیچ اقدامی برای تحویل کارت ملی در درب منزل نمکند . لطفا مسئولین دولت بازدهم از ادامه استقرار دولت الکترونیک خود داری نمایند . ما به همان شیوه عصر حجری بیشتر راضی هستیم تا از جیب ما به کام دولت .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار