Iranjb.ir

هوشمندسازی ۵۰ هزار کارت ملی در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 73088
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۱
مدیر کل ثبت احوال استان خبر داد
شاخص : مدیر کل ثبت احوال استان قزوين، از هوشمندسازي 50 هزار كارت ملي از سه ماهه گذشته تاكنون در استان خبر داد.
۸۱۶۸۴۷۱۵-۷۰۰۳۶۶۰۰

محمد صدرا آراسته صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با بیان اینکه از سه ماه گذشته تاکنون ۵۰ هزار نفر کارت ملی هوشمند دریافت کرده‌اند، اظهار کرد: ثبت احوال به عنوان اساسی ترین و حیاتی ترین ارگان‌ها اسناد هویت و تابعیت مردم و آمار حیاتی را در اختیار دارد.

مدیر کل ثبت احوال استان قزوین بیان کرد: با فراهم شدن زیرساخت‌های دولت الکترونیک، اطلاعات دقیق و صحیح افراد در کارت ملی هوشمند درج خواهد شد.

این مسئول با اشاره به اینکه کارت ملی هوشمند بستر لازم برای کاهش هزینه‌ها و تسریع در اجرای امور مردم و ارتقاء ضریب امنیت کارها را فراهم می‌کند، عنوان کرد: هدف از هوشمندسازی کارت‌های ملی بهینه‌سازی اطلاعات و یکی از زیر ساخت‌های مهم دولت الکترونیک است.

آراسته از حضور عکاس با نصف قیمت برای آسان شدن کار مردم در ایستگاه های مورد نظر خبر داد و گفت: هزینه دریافت کارت ملی هوشمند ۲۷۰ هزار ریال است

وی اولویت دریافت کارت ملی هوشمند را با کسانی که کارت ملی ندارند دانست و افزود: افرادی که کارت ملی دارند هم از سال آینده می توانند بر اساس اولویت های تعیین شده کارت ملی خود را با کارت ملی هوشمند تعویض کنند.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “هوشمندسازی ۵۰ هزار کارت ملی در قزوین”

  1. امیران می‌گه:

    معنی دولت الکترونیک در دولت امید و تدبیر این است که شما وقتی برای دریافت کارت ملی به ثبت احوال مراجعه میکنی بجای مواجحه شدن با کارمندان ثبت ، کارکنان اداره پست را می بینی که برای انجام خدمات جهت صدور کارت ملی از شما طلب هزینه میکنند و وقتی با اعتراض شما روبرو میشوند ،میگویند اداره ثبت و احوال با پست قرارداد تنظیم کرده تا کار ارباب رجوع را ما انجام دهیم در ازای دریافت هزینه و تازه جالب اینجاست که برای دربافت کارت صادر شده خود متقاضی باید پس از چند بار مراجعه به اداره ثبت اقدام نماید و شرکت طرف قراردا هیچ اقدامی برای تحویل کارت ملی در درب منزل نمکند . لطفا مسئولین دولت بازدهم از ادامه استقرار دولت الکترونیک خود داری نمایند . ما به همان شیوه عصر حجری بیشتر راضی هستیم تا از جیب ما به کام دولت .

پاسخ دهید

آخرین اخبار