ایران جانبی

» هویت کودکان ایران اسلامی کلیدواژه اصلی سند تحول بنیادین است
کد خبر: 199140
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۷
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین:
شاخص : مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: جایگاه ارزش و شکل‌گیری هویت یکپارچه کودکان یکی از کلیدواژه‌های اساسی و سند تحول بنیادین آموزش و پرورش کشور محسوب می‌شود.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر شاخص، دومین همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی دوره پیش دبستاتی امروز در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) استان قزوین برگزار شد.

خیرالله رحمانی در این همایش اظهار کرد: امروز چشمه زلال هویت کودکان ایرانی همزمان با میلاد رسول اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع)، به شهر قزوین پهنه مینودری، پایتخت خوشنویسی ایران، شهر مردان خدا، شهر عبید و دهخدا و شهیدان رجایی، بابایی و لشگری و شهر چهار انبیاء رسیده است.

وی افزود: این آغازی است که با مهر محمدی رنگ تازه‌ای به هویتمان بخشد و آغازی که فریاد همبستگی را در کوی این سرزمین به صدا در بیاورد و گوش جان‌ها را با نغمه آن نوازش دهد و موجب رویش نهاد ایثار شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین ابراز کرد: شناساندن هویت کودکان تلاشی است تا دست‌های پرمهر آینده سازان ایران اسلامی را زنجیروار به هم گره زنیم و روح انسانیت را شکوفا سازیم.در صدد هستیم با اتحاد و یکدلی، وجود این سرزمین پاک را از خطوط کج‌خیم‌ها در امان نگه داریم.

هویت کودکان ایران اسلامی کوه علم و بردباری است

رحمانی گفت: هویت کودکان ایران اسلامی کوه علم و بردباری است که از سلاله پیامبر نشات می‌گیرد تا سلسله همه اقوام را به دور هم گرد آورد و شاهد شکوفا شدن صفا و صمیمیت در جای جای کشور عزیزمان باشیم.

این مسئول خاطرنشان کرد: امروز بر این باورم که این کودکان و آینده سازان روزی وجودشان جامعه را غرق در امید خواهد کرد، امیدی که انگشت حیرت همه را در پیش خواهد داشت.

وی تصریح کرد: این کودکان پیام آوران مشق دانایی و موجب شکفتن معرفت هستند؛ آموزش و پرورش در دوره پیش دبستاتی این همایش را برگزار کرده است چراکه به عنوان دوره کلیدی در شکل‌گیری شخصیت و نهادینه سازی مولفه‌های هویت است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین افزود: بهره‌گیری از توان علمی و تجربی دانشگاه‌های کشور ازجمله دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) و دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین و دریافت کد اختصاصی isd و ارزیابی بیش از هزار و ۳۴۸ اثر در بین چهار هزار و ۶۰۰ دانشجو و با استفاده از نظرات ۸۰ داور و ۲۳ استان کشور نیز ۴۰۰ نظر به این همایش راه پیدا کرد.

رحمانی در پایان گفت: این همایش از کمیت و کیفیت دوران کودکی به ویژه دوره پیش دبستانی دارای اهمیت است و جایگاه ارزش و شکل‌گیری هویت یکپارچه کودکان یکی از کلیدواژه‌های اساسی و سند تحول بنیادین آموزش و پرورش کشور محسوب می‌شود.

انتهای پیام/۱۷۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار