ایران جانبی

» هیچ‌گونه معدوم‌سازی در قزوین نداشتیم/ صنعت طیور بر اثر عدم حمایت‌ها، در معرض تهدید است
کد خبر: 206313
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۹:۳۲
مدیرعامل اتحادیه مرغداران استان:
شاخص : مدیرعامل اتحادیه مرغداران استان قزوین گفت: عمده‌ترین دلیل معدوم سازی به قیمت مرغ در بازار مربوط می‌شود؛ باتوجه به هزینه‌های تمام شده برای مرغداران، اما قیمت مرغی که عرضه می‌کنند نیز بسیار پایین‌تر از قیمت بازار است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی شاخص، طی روزهای اخیر شاهد معدم‌سازی تعداد زیادی از جوجه‌های یک روز در کشور بودیم که فیلم و تصاویر آن هم به طور گسترده در فضای مجازی دست به دست، می‌چرخد و متولیان این اتفاق نیز دلایلی مانند نبود نهادینه در واحدهای مرغداری برای پرورش جوجه‌ها یا مازاد تولید بر مصرف را اعلام می‌کنند.

برای بررسی این موضوع در استان قزوین به سراغ مدیرعامل اتحادیه مرغداران در استان رفتیم؛

عظیم حجت در گفت‌وگو با خبرنگار شاخص، در خصوص معدوم سازی جوجه‌های یک روزه اظهار کرد: معدوم سازی در مناطقی صورت می‌گیرد که کارخانجات جوجه‌کشی در آنجا بیشتر مستقر باشد؛ که عمده این کارخانجات به دلیل شرایط آب و هوایی مناسب برای پرورش جوجه در مناطق شمالی مانند گیلان، مازندران و گلستان واقع شده‌اند.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران استان قزوین با بیان اینکه معدوم سازی جوجه در استان مشاهده نشده است، افزود: البته ممکن است مرغ مادر واحدهایی که جوجه‌ها را معدوم کرده‌اند در استان دیگری باشد، اما معمولا واحدهای جوجه‌کشی به دلیل آب و هوای مناسب در سه استان ذکر شده مستقر هستند؛ با این وجود هیچ تفاوتی ندارد چراکه این امر مربوط به صنعت طیور کل کشور است.

حجت اضافه کرد: عوامل بسیاری در امر معدوم سازی دخیل هستند و عمده‌ترین دلیل آن به قیمت مرغ در بازار مربوط می‌شود؛ باتوجه به هزینه‌های تمام شده برای مرغداران، اما قیمت مرغی که عرضه می‌کنند نیز بسیار پایین‌تر از قیمت بازار است.

این مقام مسئول ادامه داد: قیمت مرغ در سال ۹۹ از سوی دولت ۷ هزار و ۲۰۰ تومان اعلام شد که با این نرخ خرید و فروش می‌شود؛ درحالی که قیمت تنظیم بازاری آن براساس قیمت سال گذشته، ۸ هزار و ۵۵۰ تومان برای مرغ زنده و ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان برای مصرف کننده اعلام شده است.

وی بیان کرد: معمولا دولت قیمت‌ها را براساس کف قیمت‌ها و نهاده‌هایی که سال گذشته وجود داشته و قیمت سایر عوامل تولید و هزینه‌های کارگری تعیین می‌کند.

هزینه‌های هنگفتی برای تولید به مرغداران تحمیل می‌شود

حجت ابراز کرد: طی سال گذشته تغییراتی در افزایش کرایه‌ها، هزینه‌های کارگری و افزایش چند صد برابری ریزمغذی‌ها را داشتیم که بر مرغداران تحمیل شد که این عوامل موجب می‌شود تفاوت قیمتی حداقل در حد هزار تومانی بین قیمت تعیین شده توسط دولت وجود داشته باشد اما متاسفانه نه تنها هیچ افزایش قیمتی تعیین نشده بلکه قیمت مصوب دولتی هم در بازار کشش ندارد.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران استان قزوین با بیان اینکه حدود ۴۰۰ میلیون قطعه برای شب عید تولید شده، ادامه داد: سال گذشته برای شب عید برنامه‌ریزی کردیم بین ۱۳۰ تا ۱۴۰ میلیون قطعه برای سه ماهه زمستان تولید داشته باشیم؛ در حالی که به طور طبیعی ماهانه ۱۰۰ میلیون قطعه تولید می‌کردیم.

حجت در ادامه تشریح کرد: از طرفی باتوجه به شیوع ویروس کرونا بسیار از مهمانی‌ها،سفرها، مجالس عروسی لغو شد و تمام اموراتی که موجب تقاضای بیشتر مردم می‌شد نه تنها روند عادی سالانه خود را نداشت بلکه مصرف در حالت عادی هم کاهش یافت؛ در حالی که طی سال علاوه بر مصرف عادی، تقاضا برای غذا پزی‌ها، فست فودی‌ها وجود داشت بنابراین میزان عرضه مرغ بیشتر از تقاضا اتفاق افتاد.

وی اضافه کرد: با این وجود دولت از طریق شرکت پشتیبانی مرغ‌ها را خریداری کرد اما باتوجه به اینکه در برنامه داشت که میزان وزن مرغ خریداری شده بین ۱۲۰۰ تا ۱۸۰۰ گرم باشد، تمام مرغ‌هایی با بیش از ۱۸۰۰ گرم وزن، با وجود اینکه توسط شرکت پشتیبانی تایید شده بود اما هیچ افزایش قیمتی در بازار نداشت.

این مسئول اظهار کرد: هرچند که این هفته شرکت پشتیبانی مجدد برنامه خرید مرغ با وزن ۱۸۰۰ تا ۲۲۰۰ گرم را در نظر گرفته که این موضوع انگیزه مثبتی برای جمع آوری مرغ‌های باقی مانده در سالن‌ها خواهد بود و می‌تواند کمکی در جهت فروش مرغ‌های باقی مانده و آماده سازی سالن‌ها برای دوره بعدی شود.

حجت خاطرنشان کرد: عامل دیگر این است که تاکنون نهاده‌ها توسط بخش خصوصی ارسال نشده؛ یعنی نهاده‌های دام و طیور نظیر ذرت و جو را که مرغدار برای سال ۹۹ خریداری کرده از بنادر ارسال نشده است.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران استان قزوین افزود: البته طی هفته گذشته شرکت پشتیبانی ورود کرده و مقداری ذرت و جو را از ذخایر انبار داخل استانی را عرضه کرده است که این می‌تواند کمکی به مرغداران باشد و بتوانند مرغ‌های داخل سالن ها را تامین غذایی کنند تا از بی‌غذایی دچار بیماری و تلفات نشوند.

نهادینه‌ها باید به طور مستمر به دست صاحبان صنعت طیور برسد

وی ادامه داد: آنچه که می‌تواند به مرغداران اطمینان خاطر دهد این است که بار از بنادر به صورت مستمر ارسال شود تا مرغدار در جهت تامین موادغذایی مرغ‌ها مشکل نداشته باشد.

این مقام مسئول بیان کرد: یکی دیگر از عوامل این است که معمولا تولیدات یک واحدهای تولیدی باید تخلیه شود تا بتواند سالن‌های خود را برای دور بعدی تولید آماده کند؛ لذا دیر خارج شدن مرغ‌ها به دلیل عدم کشش بازار موجب شده بسیاری از مرغداران درگیر دوره قبلی خود باشند و برنامه‌ریزی آن‌ها مختل شود؛ بنابراین مجموعه این عوامل باعث شده تعدادی از جوجه‌ها معدوم شوند.

حجت تصریح کرد: عوامل اصلی که به عنوان معضلات مرغداران به شمار می‌روند را باید به صورت کارشناسانه بررسی کرد تا این مسائل رفع شوند و این موضوع تداوم پیدا نکند.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران استان قزوین در خصوص تامین مرغ مورد نیاز برای ماه مبارک رمضان اظهار کرد: شرکت پشتیبانی در این ایام روزانه بین هزار تا هزار و ۵۰۰ مرغ خریداری کرده و از این بابت در مورد مرغ منجمد مشکلی نداریم.

وی افزود: از آنجایی که مرغ به عنوان یک کالای ارزان قیمت محسوب می‌شود و سرانه مصرفی هر ایرانی برای مصرف حدود ۲۵ کیلوگرم در نظر گرفته شده؛ اگر تولید ماهیانه ما دچار چالش شود، می‌تواند مشکلاتی را  در ماه مبارک رمضان یا بعد از آن به وجود آورد.

این مقام مسئول ادامه داد: در حالت عادی باید ماهانه ۱۸۰ تن مرغ تولید کنیم که تامین کننده مصرف عادی مردم باشد، اگر میزان مرغ تولیدی کمتر باشد؛ ما را به سمت مصرف ذخایر مرغ سوق می‌دهد؛ اکنون شرکت پشتیبانی باتوجه به عدم کشش بازار نیز مرغ را ذخیره کرده اما امیدواریم که مشکلات حل شود تا تولید روند عادی خودش را داشته باشد.

حجت در پایان گفت: مسئله اصلی تداوم تولید و بررسی مشکلات مرغداران و جبران ضرر و زیان آن‌ها از طریق تامین اعتبارات کم بهره و تامین نقدینگی بلاعوض است که کمک کنیم تا تولیدکننده از شرایط بحرانی خارج شود و همه بخش‌های صنعت بتوانند حرکت روبه جلویی داشته باشند.

انتهای پیام/۱۰۰۳

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار