ایران جانبی

» هیچ شهرداری اجازه جذب نیرو ندارد
کد خبر: 210900
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۹ - ۹:۵۴
معاون عمرانی استاندار قزوین:
شاخص : معاون عمرانی استاندار قزوین گفت: هیچ شهرداری نباید جذب نیرو داشته باشد که متاسفانه بازرسی استان اعلام کرد که برخی از شهرداران درحال جذب نیرو هستند.

به گزارش شاخص، علی فرخ زاد اظهار کرد: مشکلات طرح جامع تقریبا در همه شهرداری‌های استان قزوین وجود دارد و متاسفانه اراضی ۱۷ شهر این استان قولنامه‌ای است.

وی افزود: برای اینکه در این اراضی پروانه ساخت و ساز صادر شود نیاز به ماده قانونی است که در این خصوص باید شورای عالی معماری و شهرسازی باید اصلاحات لازم را انجام دهد.

معاون عمرانی استاندار قزوین به حل مشکلات شهرهای استان قزوین بر اساس تقسیم بندی صورت گرفته اشاره کرد و گفت: تقسیم بندی شده است که شهرداران نزدیک به هم با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی به بیان مشکلات خودشان پرداخته و از فرمانداران نیز دعوت شود که در حین مصوبات حضور داشته باشند.

فرخ زاد با بیان اینکه ۷۰ هکتار از اراضی یک شهرستان‌ در استان قزوین دچار ساخت و سازهای غیرمجاز شده است، عنوان کرد: ساخت و سازهای غیرمجاز موضوعی است که نیازمند بررسی در حوزه مهاجرت‌های غیرقانونی و مسائل اجتماعی است.

این مقام مسئول ابراز کرد: متاسفانه برخی از شهرهای ما در زمان سرپرستی شهرداران دچار ساخت و سازهای غیرمجاز شده‌اند، در همین رابطه برخی از شهرداران با شوراهای خودشان چالش دارند و که البته تا زمانی که شهرداری دچار انفصال و استعفا نشود، تغییر و تحولی نخواهیم داشت.

معاون عمرانی استاندار قزوین رونق ساختمان و اقدام ملی مسکن را یک فرصت بی نظیری عنوان کرد و گفت: شهرداران توجه داشته باشند که زمین کافی برای انجام این طرح‌ها در اختیار نداریم و شهرستان تاکستان با اینکه سه هزار ثبت نام کننده دارد، اما در بخش پیدا کردن اراضی با مشکل مواجه است.

فرخ زاد افزود: پنج هکتار اراضی که در مالکیت راه و شهرسازی بوده در اختیار اقدام مسکن ملی قرار گرفته است و دستگاه‌های دیگر نیز باید در این رابطه از اراضی خودشان استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: در این فصل از سال فرصت خوبی برای لایروبی رودخانه‌هاست که از سیل‌ها جلوگیری شود، البته شهرداری ها نباید به هیچ شخص حقیقی و حقوقی مجوز لایروبی بدهند تا بلکه بتواند برای درآمدزایی آنها هزینه شود.

فرخ زاد یادآور شد: هیچ شهرداری نباید جذب نیرو داشته باشد که متاسفانه بازرسی استان اعلام کرد که برخی از شهرداران درحال جذب نیرو هستند.

انتهای پیام/ 1300/ د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار