ایران جانبی

هیچ نوع ماده‌غذایی برای درمان «کرونا» تجویز نمی‌شود/ ترکیبات چرب و شور سیستم ایمنی را ضعیف می‌کند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 203974
تاریخ انتشار: 11 مارس 2020 - 9:14
رئيس گروه بهبود تغذيه مرکز بهداشت قزوین:
شاخص : رئيس گروه بهبود تغذيه مرکز بهداشت قزوین گفت: برای تقویت سیستم ایمنی بدن دربرابر کرونا توصیه‌ای به مصرف داروهای مکمل نداریم.

عطیه رزازی در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت شاخص، درباره تغذیه سالم برای افزایش سیستم ایمنی بدن برای در امان ماندن از ابتلا به بیماری و به ویژه ویروس کرونا اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و انتشار اخبار ضدونقیض در فضای مجازی؛ مردم دچار نوعی سردرگمی شده‌اند لذا توصیه می‌‌شود که همه افراد جامعه مانند روزهای عادی همان تغذیه معمول خود از همه گروه‌های غذایی داشته باشند و از موادغذایی تازه و سالم استفاده کنند.

رئیس گروه بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشتی دانشگاه قزوین افزود: افراد می‌توانند تعادل، تنوع و تناسب غذایی را باتوجه به شرایط سنی، جنسی و فعالیت فیزیکی یا بیماری‌های زمینه‌ای همچون دیابت و فشار خون تعیین کنند.

رزازی با اشاره به اینکه برای تقویت سیستم ایمنی بدن دربرابر کرونا توصیه‌ای به مصرف داروهای مکمل نداریم، بیان کرد: به عموم جامعه توصیه می‌کنیم همان تعادل و تنوع همیشگی را در مصرف موادغذایی رعایت کنند لذا هیچ توصیه‌ای به مصرف اضافی مکمل‌ها از قبیل روی، ویتامین‌های DوC نمی‌کنیم.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: تاکنون هیچ کشوری طبق دستورالعمل و منبع موثق تحقیقاتی اعلام نکرده که تجویز داروهای مکملی در بحث درمان و پیشگیری بیماری کرونا موثر بوده باشد لذا هیچگاه داروی مکملی خارج از دستور غذایی معمولی را توصیه نمی‌کنیم.

عدم مصرف شیر به دلیل طبع سرد تصور اشتباهی است

وی ابراز کرد: در شرایط عادی قبل از شیوع ویروس کرونا برای همه افراد میانسال تجویز مکمل ویتامینD به صورت ماهانه را داشتیم که همچنان توصیه می‌شود؛ همچنین بیمارانی که طبق دستور پزشک ملزم به استفاده از مکمل‌های دارویی هستند باید روند درمان خود را ادامه دهند.

رئیس گروه بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشتی دانشگاه قزوین تصریح کرد: در کودکان زیر دو سال تجویر مکمل A+D و آهن را داریم که همچنان باید ادامه یابد و بانوان بارداری که فولیک اسید و آهن مصرف می‌کنند هم در شرایط بارداری طبق دستور قبلی خود استفاده کنند.

رزازی با اشاره به توصیه غذایی در این روزها تصریح کرد: اگر فردی روزانه دو عدد میوه، سه وعده سبزیجات استفاده کند، به اندازه کافی ویتامین‌های مورد نیاز بدنش تامین می‌شود و نیازی به مکمل‌های غذایی ندارد؛ همچنین بدن انسان نیازمند گروه‌های دیگری نظیر پروتئین‌ها است که از طریق لبنیات، حبوبات و گوشت‌ها، تخم مرغ و انواع مغزها که منبع خوبی برای پروتئین و کلسیم و روی هستند، تامین می‌شود.

این مقام مسئول ادامه داد: متاسفانه این روزها باور غلط عدم مصرف شیر به دلیل طبع سرد رواج یافته که کاملا تصور اشتباهی است چراکه از آنجایی که کرونا یک بیماری جهانی است، در هیچ جای دنیا در مورد مواد غذایی با طبع گرم و سرد و تاثیر آن بر روی این ویروس تحقیق و مقاله‌ای وجود ندارد‌؛ حتی سازمان جهانی بهداشت تاکنون هیچ دستورالعملی در مورد حذف برخی موادغذایی اعلام نکرده است.

وی اضافه کرد: سازمان جهانی بهداشت معتقد است مصرف مواد غذایی پروتئینی موجب تقویت ماهیچه‌ها و عضلات می‌شود، به بیمارانی که مشکلات تنفسی و تب بالا دارند توصیه می‌کنیم مواد پروتئینی بیشتری استفاده کنند چون کمک می‌کند سیستم ایمنی بدن توان مقابله با پیشامد و بحران را داشته باشد بنابراین از آنجایی که شیر پروتئین کاملی است مصرف آن به صورت روزانه توصیه می‌شود.

این کارشناس تغذیه ادامه داد: برای افرادی که به هر دلیلی با مصرف شیر دچار تهوع یا دلپیچه می‌شوند، توصیه می‌کنیم شیر را به همراه خرما، موز یا دارچین مصرف کنند تا بتوانند مزه شیر را تغییر داده و راحت‌تر تحمل کنند.

رزازی بیان کرد: هویج و کدو حلوایی به عنوان دو موادغذایی مناسب این فصل هستند که به دلیل وجود رنگدانه زرد، پیش‌ساز ویتامین A در بدن بوده و موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود لذا توصیه می‌کنیم به عنوان میان وعده یا وعده غذایی مصرف شوند.

از غذای فله، باز و سرد و نیم پز استفاده نشود

این مقام مسئول افزود: در مورد سایر گوشت‌ها هم توصیه داریم هر فرد باتوجه به میزان دسترسی که به گوشت قرمز، مرغ، ماهی و تخم مرغ دارد آن را کامل بپزد و از مصرف خام یا نیم پز خودداری کند.

رزازی عنوان کرد: ترکیبات غذایی دارای چربی یا نمک زیاد سیستم ایمنی بدن را تضعیف می‌کند چراکه موجب التهاب در بدن بویژه در مسیرهای تنفسی و هوایی می‌شود و این التهابات و تورمی که از مصرف سدیم و چربی ایجاد می‌شود برای این بیماری خطرناک است.

رئیس گروه بهبود تغذیه جامعه مرکز بهداشت استان قزوین عنوان کرد: گاهی کنسرو ها، شوری جات و ترشیجاتی که مردم همراه با غذا مصرف می‌کنند به علت نمک و سدیم بالا موجب التهاب در بدن میشود و لذا تا جایی که امکان دارد از مصرف غذاهای پرچرب و پرنمک و غذاهای فرآوری شده مانند ناگت مرغ، سوسیس و کالباس و فست فودها که سدیم بالایی دارند، پرهیز شود.

وی ادامه داد: همچنین توصیه داریم افرادی که به بیماری کرونا مبتلا شدند طبق روند درمان بیماری آنفولانزا از غذاهایی مانند آش‌های رقیق، آب و شیر گرم مصرف کرده و تا جای امکان دارد از غذاهای تازه استفاده کنند و از غذاهایی مانده بپرهیزند.

رزازی توضیح داد: افراد مبتلا در صورت تجویز داروی مکمل توسط پزشک باید آن را مصرف کنند، در غیر اینصورت مصرف خود سرانه مکمل‌ها حتی گیاهی‌ اشتباه است چراکه ممکن است در جذب برخی مواد غذایی اختلال ایجاد کند.

این مسئول با اشاره به افزایش تقاضای مردم به سمت زنجبیل و سیر بیان کرد: تحقیقات انجام شده تا کنون تاثیر این مواد غذایی را در پیشگیریو درمان این بیماری اثبات نکرده است. اما مصرف هر نوع موادغذایی بیش از حد، می‌تواند اثر نامطلوبی بر بدن بگذارد لذا مصرف به اندازه و مناسب سیر یا پیاز خام همراه با غذا به علت داشتن ویتامین c توصیه می‌شود.

رئیس گروه بهبود تغذیه مرکز بهداشت استان قزوین با اشاره به لزوم رعایت بهداشت مواد غذایی در پایان گفت: تاکید می‌کنیم که در این روزها از مواد غذایی بسته بندی استفاده کرده و تا جایی که امکان دارد از غذای فله، باز و سرد و نیم پز استفاده نشود.

انتهای پیام/۱۰۰۳

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار