ایران جانبی

» هیچ واحد صنفی حق فروش ادوات قلیان را ندارد/ پلمب ۶۹ واحد متخلف در قزوین
کد خبر: 210703
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۸:۳۷
معاون دادستان قزوین:
شاخص : معاون دادستان عمومی و انقلاب قزوین با بیان اینکه هیچ واحد صنفی حق فروش آلات و ادوات قلیان را ندارد، گفت: در سطح استان قزوین هیچ واحد صنفی نمی‌تواند توتون، تنباکو، ذغال مخصوص قلیان و پایه قلیان را به فروش برساند.

علی فولیان در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، درباره ممنوعیت عرضه ادوات و آلات قلیان در واحدهای صنفی اظهار کرد: برابر مصوبه هیئت عالی نظارت و ابلاغ وزارت صمت، فعالیت در حوزه عرضه مواد دخانی یا آلات و ادوات قلیان به طور کلی باطل شده است، لذا فعالیت این واحدهای صنفی دیگر موضوعیت ندارد.

وی با بیان اینکه هیچ واحد صنفی حق فروش آلات و ادوات قلیان را ندارد، افزود: در سطح استان قزوین هیچ واحد صنفی نمی‌تواند توتون، تنباکو، ذغال مخصوص قلیان و پایه قلیان را به فروش برساند.

معاون دادستان قزوین ادامه داد: در این زمینه نیاز به یک برنامه منسجم، منظم و مستمر داریم و باید با مشارکت تمامی دستگاه‌های متولی اتفاق بیافتد.

این مقام مسئول بیان کرد: ابتدا باید واحدهای عرضه‌کننده ادوات و آلات قلیان را شناسایی و سپس ورود کنیم، چراکه این یک کار قانونی است.

فولیان ابراز کرد: علوم پزشکی، سازمان صمت، اتحادیه‌های مربوطه و پلیس اماکن حتما باید در این گشت‌ها همراهی لازم را داشته باشند.

۳۸۹ مورد گشت و بازرسی از اصناف صورت گرفت 

وی عنوان کرد: در اجرای طرح بازدید و بازرسی از عرضه ادوات و آلات قلیان در قزوین، ۳۸۹ بازدید مشترک دستگاه‌ها انجام شد که ۱۵۶ اخطار پلمب و ۶۹ واحد پلمب شد.

معاون دادستان مرکز استان یادآور شد: ۴۶۵ مورد به صورت شفاهی تذکر داده شد و تعداد هزار و ۳۳۰ قطعات و ادوات قلیان جمع‌آوری شد و بیش از ۱۵ هزار نخ سیگار قاچاق کشف شد.

این مقام مسئول تصریح کرد: عطاری‌ها هم امروزه به یک چالش تبدیل شده‌اند که در برخی از این واحدها اقدام به خرید و فروش مواد مخدر و داروهای غیرمجاز می‌کنند.

فولیان عنوان کرد: در گشت‌هایی که صورت گرفته نیز بیش از دو هزار مورد انواع داروها، پودرها، مکمل‌های خارج از رده و یکسری قرص‌ها جمع‌آوری و ۱۱ نفر هم دستگیر شدند.

انتهای پیام/ 1300

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “هیچ واحد صنفی حق فروش ادوات قلیان را ندارد/ پلمب ۶۹ واحد متخلف در قزوین”

  1. عفت گفت:

    عالی عالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار