هیچ گونه نشانه ای از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در استان قزوین مشاهده نشده است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 120226
تاریخ انتشار: ۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۷
معاون سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین:
شاخص : معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت : هیچگونه نشانه ای از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان گزارش نشده است .

به گزارش شاخص نیوز، سید منصورحاج سید جوادی در جلسه بررسی وضعیت واحد های تولیدی بخش طیور استان قزوین با بیان این مطلب اظهارکرد: رعایت مسایل قرنطینه در واحدهای طیور بسیار مهم است بنابراین باید به آن توجه ویژه ای شود .
وی بیان کرد؛ وضعیت استان قزوین در امر رعایت مسایل بهداشتی و قرنطینه ای بیماری طیور بسیار خوب و مناسب است .
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت ، امکانات قرنطینه ای واحدهای پرورش طیور بسیار بالاست و در مواقع ضروری از این امکانات استفاده خواهد شد .
جوادی رعایت مسایل بهداشتی ، کنترل رفت و آمد در واحدهای مرغداری و اصول قرنطینه ای و رعایت تنش دمایی و مدیریت خوب را از جمله راههای جلوگیری از آلودگی دانست .
وی تصریح کرد ؛ مرغداری هایی که اقدام به ذخیره سازی سوخت فسیلی در فصل سرما نکرده اند با هماهنگی انجام شده اقدام به ذخیره سازی نمایند .

این مسئول تاکید کرد : با توجه به دانش و آگاهی که مرغداران استان دارند و هماهنگی جهاد کشاورزی با واحدهای تولید می توان این بیماری را کنترل کرد .

وی با تاکید بر اینکه هر گونه تلفات غیرمعمول باید به دامپزشکی استان اطلاع داده شود اظهار داشت : مرغداران در صورت مشاهده مواردمشکوک از طریق شماره پیامکی اداره کل دامپزشکی استان ۵۰۰۰۱۵۱۲ و یا شماره تلفن ۱۵۱۲ مراتب را گزارش دهند تا اقدامات بموقع انجام شود.

سیدجوادی به مرغداران توصیه کرد؛ نسبت به بیمه نمودن واحدهای تولیدی خود اقدام نمایند تا در صورت بروز هر گونه موارد خاص از طریق بیمه جبران شود.

یادآور می شود استان قزوین با ۴و نیم میلیون قطعه مرغ تخمگذار و ۳ونیم میلیون مرغ گوشتی جایگاه ویژه ای در تولید گوشت مرغ و تخک مرغ در کشور دارد .

 

منبع: روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار