واحدهای راکد قزوین با تقویت صادرات فعال می شوند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 56566
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۹:۴۴
استاندار قزوین:
شاخص : استاندار قزوین در جلسه شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی، گفت: با افزایش صادرات و استفاده از همه ظرفیت های داخلی برای تحقق اقتصاد مقاومتی، می توانیم واحدهای راکد استان را فعال کنیم.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، مرتضی روزبه در اولین جلسه شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی در سال جدید، با بیان اینکه باید از ظرفیت‌ دانشگاه‌ها برای توسعه بخش کشاورزی به ویژه در زمینه فراوری استفاده کنیم، اظهار کرد: رویکرد دولت در سال جاری افزایش صادرات و استفاده از همه ظرفیت های داخلی برای تحقق اقتصاد مقاومتی است و با این کار می توانیم واحدهای راکد استان را با همه ظرفیت فعال کنیم.

استاندار قزوین با تاکید بر ساماندهی انگور و کشمش استان، تصریح کرد: نگاه به موضوع انگور و کشمش استان باید واقع بینانه باشد، که لازمه آن جامع نگری در ارائه طرح ها و برنامه ها است که به موازات افزایش تولید، باید زمینه بازاریابی و صادرات فراهم شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: اگر ما در زمینه تولید و فراوری انگور از ابتدا درست برنامه‌ریزی کرده بودیم باید امروز حداقل بیش از ۱۰ واحد صنفی در زمینه فراوری این محصول داشتیم.

رزوبه به ساماندهی پسماندهای استان اشاره کرد و گفت: کارهای زمین مانده در بخش ساماندهی پسماند های استان زیاد است که باید سرعت کار بیشتر از این باشد و با مشارکت شهرداری ها تمام روستاهای پرجمعیت باید تحت پوشش این مسئله قرار بگیرند.

وی در ادامه با تاکید بر درختکاری مجتمع پسماند محمدآباد، افزود:در حوزه آموزشی باید با برنامه مدون کاهش تولید زباله از مبدا جدی گرفته شود و برنامه زمان‌بندی در این زمینه داشته باشیم تا مقصد نهایی محقق شود.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار