Iranjb.ir

واحدهای راکد قزوین با تقویت صادرات فعال می شوند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 56566
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۹:۴۴
استاندار قزوین:
شاخص : استاندار قزوین در جلسه شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی، گفت: با افزایش صادرات و استفاده از همه ظرفیت های داخلی برای تحقق اقتصاد مقاومتی، می توانیم واحدهای راکد استان را فعال کنیم.
DSC_0013_0

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، مرتضی روزبه در اولین جلسه شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی در سال جدید، با بیان اینکه باید از ظرفیت‌ دانشگاه‌ها برای توسعه بخش کشاورزی به ویژه در زمینه فراوری استفاده کنیم، اظهار کرد: رویکرد دولت در سال جاری افزایش صادرات و استفاده از همه ظرفیت های داخلی برای تحقق اقتصاد مقاومتی است و با این کار می توانیم واحدهای راکد استان را با همه ظرفیت فعال کنیم.

استاندار قزوین با تاکید بر ساماندهی انگور و کشمش استان، تصریح کرد: نگاه به موضوع انگور و کشمش استان باید واقع بینانه باشد، که لازمه آن جامع نگری در ارائه طرح ها و برنامه ها است که به موازات افزایش تولید، باید زمینه بازاریابی و صادرات فراهم شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: اگر ما در زمینه تولید و فراوری انگور از ابتدا درست برنامه‌ریزی کرده بودیم باید امروز حداقل بیش از ۱۰ واحد صنفی در زمینه فراوری این محصول داشتیم.

رزوبه به ساماندهی پسماندهای استان اشاره کرد و گفت: کارهای زمین مانده در بخش ساماندهی پسماند های استان زیاد است که باید سرعت کار بیشتر از این باشد و با مشارکت شهرداری ها تمام روستاهای پرجمعیت باید تحت پوشش این مسئله قرار بگیرند.

وی در ادامه با تاکید بر درختکاری مجتمع پسماند محمدآباد، افزود:در حوزه آموزشی باید با برنامه مدون کاهش تولید زباله از مبدا جدی گرفته شود و برنامه زمان‌بندی در این زمینه داشته باشیم تا مقصد نهایی محقق شود.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آخرین اخبار