انتخاب قزوین به عنوان پایلوت جهانی موقعیت خوبی را به وجود آورده است
کد خبر: 109085
تاریخ انتشار: ۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۳:۰۱
معاون سازمان محيط زيست كشور:
شاخص : معاون سازمان محيط زيست كشور گفت: تمام واحدهای تولیدی موظف هستند یک هزارم فروش خود را در حوزه محیط زیست هزینه کنند که استانداری‌ها باید بر آن ‌نظارت داشته باشند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، سیدمحمد مجابی معاون سازمان محیط زیست کشور در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل سازمان حفاظت از محیط زیست استان که روز گذشته برگزار شد، اظهار کرد: ارزیابی زیست محیطی، پایه و اساس همه مسائل است؛ عده‌ای تصور می‌کنند محیط زیست مانع انجام فعالیت‌ها است در حالی که برای انجام درست آن‌ها باید ارزیابی محیط زیستی داشته باشیم.

وی افزود: ارزیابی محیط زیستی را در قالب لایحه‌ای تقدیم مجلس شورای اسلامی کرده‌ایم که این ارزیابی از محل استقرار تا محل بهره‌برداری شکل خواهد گرفت.

معاون سازمان محیط زیست کشور در ادامه گفت: در خصوص حمایت از محیط بانان هم لایحه‌ای پیش نویس شده و با ابلاغ معاون اول رییس جمهور در کمیسیون اجتماعی دولت در حال رسیدگی است که امیدواریم هر چه زودتر به مجلس تقدیم شود.

مجابی ادامه داد: حمایت‌های درمانی، مالی و تشدید مجازات برای متخلفین و معترضین از  کلیات این لایحه است.

وی با اشاره به همدلی و همکاری بین مقامات قزوین در حوزه‌های مختلف مدیریت شهری، تصریح کرد: در جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام، قزوین از استان‌هایی است که برنامه دقیقی برای امور خود دارد و آن را در کنار کلان شهرهای کشور قرار داده است.

معاون سازمان محیط زیست کشور تصریح کرد: یکی از اتفاقات بسیار خوب انتخاب قزوین به عنوان پایلوت جهانی است چرا که قابلیت‌های ویژه‌ای دارد که هر ۲۰ سال یک بار بر اساس سیاست‌های سکونت گاهی اتفاق می‌افتد.

مجابی تاکید کرد: با توجه به اینکه اکنون قزوین در موقعیت مناسبی قرار گرفته است شایسته است تا با همکاری همه مدیران استانی شرایطی را به وجود آوریم که از نظر شکوفایی شهری از رتبه بالایی در جهان برخوردار باشد.

وی با اشاره به احیاء دوباره بند دال ماده ۴۵ قانون که وصول برخی درآمدها و هزینه‌های محیط زیستی است، گفت: بر اساس این ماده تمام واحدهای تولیدی موظف هستند یک هزارم فروش خود را در حوزه محیط زیست هزینه کنند که استانداری‌ها باید بر آن ‌نظارت داشته باشند.

معاون سازمان محیط زیست کشور افزود: با توجه به اینکه قزوین استانی صنعتی است این هزینه‌کردهای واحدهای تولیدی می‌تواند اثر مطلوبی در بهبود وضعیت محیط زیست استان داشته باشد.

مجابی در پایان تاکید کرد: سازمان محیط زیست با وجود بحران‌های زیست محیطی تمام تلاش خود را در جهت داشتن محیط زیستی سالم و پویا خواهد کرد.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار