واحدهای صنعتی برای تامین مواد اولیه حمایت می‌شوند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 172827
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۷ - ۳:۵۵
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در قزوین:
شاخص : معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: یکی دیگر از اهداف ما این است که ملزومات و مواد اولیه‌ای که واحدهای صنعتی در چرخه تولید لازم دارند را با توجه به محدودیت‌هایی که وجود دارد را تامین کنیم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی شاخص، محسن صالحی نیا معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت عصر امروز در حاشیه بازدید از واحدهای صنعتی شهرستان البرز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در شرایط فعلی سعی داریم حمایت بیشتری برای افزایش تولید، تامین بازار داخلی و ارتقاء کیفیت کالاها برای صادرات داشته باشیم.

وی افزود: واحدهای صنعتی و فعالان اقتصادی ما در گذشته شاید توانایی رقابت با کالاهای خارجی از نظر کیفیت را نداشتند اما امروز خوشبختانه این مشکل حل شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: یکی دیگر از اهداف ما این است که ملزومات و مواد اولیه‌ای که واحدهای صنعتی در چرخه تولید لازم دارند را با توجه به محدودیت‌هایی که وجود دارد را تامین کنیم.

این مسئول عنوان کرد: طی دو ماه اخیر شاهد گله‌های به حق فعالان اقتصادی بودیم که باید به درستی مدیریت کنیم.

کالاهای اساسی با قیمت‌های مصوب توزیع می‌شود

صالحی نیا بیان کرد: طبق مصوبه ستاد اقتصادی دولت، کالاهایی که واحدهای صنعتی تا قبل از مصوبه هیئت وزیران در تاریخ شانزدهم مرداد با ارز و نرخ رسمی تهیه کرده‌اند مشمول هیچ گونه مابه‌التفاوت نمی‌شود چراکه کالاهایی هستند که ارز آن تامین و پرداخت شده است.

وی ادامه داد: اگر این کالاها با ارز دولتی تامین و تا قبل از این تاریخ پرداخت شده باشد با توجه به تعرفه هایی که اعلام شده قابل ترخیص بوده و اخذ مابه‌التفاوت آن منتفی است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه بر اساس تصویب دولت کالاها به دو گروه تقسیم شده‌اند گفت: کالاهای اساسی ۲۵ ردیف هستند که متعهد شده‌ایم تا این کالاها را برای رفاه حال مردم با قیمت‌های مصوب توزیع شود.

این مسئول بیان کرد: گروه دوم کالاها مربوط به بخش صنعت است که از ارز دولتی برای واردات قطعات و مواد اولیه مورد نیاز استفاده می کنند و بنا داریم با تسهیل در این امور روند تولید را به روند اصلی و معمول خود برگردانیم.

۶۷ هزار واحد فعال صنعتی در سطح کشور داریم

صالحی نیا تصریح کرد: سعی داریم نرخ مواد اولیه در داخل کشور را واقعی سازی کنیم تا واحدهای تولیدی بتوانند با قیمت واقعی آن‌ها را تامین کنند.

وی افزود: ۳ قوه با هماهنگی‌هایی که داریم درصدد حل مسائل و مشکلات هستیم و به واحدهای صنعتی قول می‌دهم که بتوانیم مواد اولیه آن‌ها را تامین کنیم تا شاهد رونق تولید باشیم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: با توجه با شعار سال در جهت حمایت از کالای داخلی و رونق تولید، ۱۴۰۰ ردیف کالای مصرفی نهایی را واردات نداریم و این یک فرصت خوب برای واحدهای صنعتی است.

این مسئول افزود: حدود ۶۷ هزار واحدهای فعال صنعتی در سطح کشور داریم که مشکلات آن‌ها متفاوت بوده و بروز رسانی این واحدها از مسائل مهم است.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار