واحدهای صنعتی راکد با حمایت دولت به چرخه تولید برمی‌گردند
کد خبر: 111451
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۵ - ۶:۰۰
معاون اول رییس جمهور در قزوین:
شاخص : معاون اول رییس جمهور در بازدید از واحدهای صنعتی استان قزوین گفت: واحدهای تولیدی که دچار مشکل شده‌اند با حمایت دولت می‌توانند به بازار بازگردند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص،اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور ظهر امروز همزمان با فرارسیدن نخستین روز از هفته دولت در مراسم افتتاح واحدهای صنعتی در شهرک‌های صنعتی استان قزوین اظهار کرد: قزوین یکی از استان‌های مهم در زمینه‌های صنعت، اقتصاد و کشاورزی کشور است.

وی با اشاره به سابقه پیشینه تاریخی و صنعتی قزوین در توسعه کشور، افزود:  برخی از واحدهای صنعتی در استان‌ها دچار مشکل شوند و عرصه فعالیت را ترک می‌کنند و یا گاهی به چرخه تولید افزوده می‌شوند؛ این امری طبیعی است و اتفاق خیلی مهمی نیست.

این مسئول خاطرنشان کرد: در سال‌های گذشته به دلیل رکود اقتصاد کشور و تورم بالا، خیلی از واحدهای صنعتی کشور دچار مشکل شدند و از اختیار مدیران آنها خارج شد.

جهانگیری در ادامه تصریح کرد: واحدهای تولیدی که دچار مشکل شده‌اند با حمایت دولت می‌توانند به بازار بازگردند و با تصمیماتی گرفته شده صرف نظر از بدهی‌های معوقه و معوقات تامین اجتماعی می توانند به کار تولید ادامه دهند.

معاون اول رییس جمهورعنوان کرد: خوشبختانه در ۵ ماه اول سال تعداد قابل توجهی از این واحدها رونق خوبی در تولیداتشان داشته‌اند و سیستم بانکی هم در این مسیر کمک‌کننده بوده است.

وی ابراز کرد: برخی از واحدهای صنعتی محصولاتشان در بازار تقاضا ندارد و مشکلاتشان در حدی است که تزریق پول در آن‌ها فایده‌ای ندارد، این دسته واحدها یا باید از چرخه تولید و فعالیت خارج شوند یا اینکه خط تولید خود را تغییر دهند.

این مسئول بیان کرد: به رقابت در داخل کشور حتما توجه می‌کنیم و با تولید محصولات داخلی مردم را ترغیب می‌کنیم تا تولیدات داخلی را مصرف کنند، بازار را نباید در اختیار بیگانگان قرار دهیم و با قاچاق کالا مبارزه جدی در دستور کار است؛ برای اولین بار تصمیم داریم کالاهای قاچاقی که مشابه داخلی دارد و امکان برگرداندن و صادرات وجود ندارد حتما منهدم شوند.

جهانگیری با اشاره به فرهنگ سازی در مصرف تولیدات داخلی اضافه کرد: همه کسانی که تریبون در دست دارند، رسانه‌های بومی و ملی باید روی این موضوع کار کنند که مصرف کالای خارجی امتیاز و برتری تلقی نشود.

معاون اول رییس جمهور در پایان خاطر نشان کرد:  امروزه متاسفانه خیلی از تولیدکنندگان داخلی فکر می‌کنند اگر روی محصولشان بنویسند تولید خارج از کشور مشتری بهتری جذب خواهند کرد اما مردم ما باید بدانند که مصرف تولید داخلی موجب ارتقا سطح اقتصادی کشور و اشتغال فرزندانشان خواهد شد.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار