236پروژه با بیش از 2 هزار میلیارد تومان اعتبار در قزوین هدف گذاری شده‌اند
کد خبر: 117867
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۶
قائم مقام وزیر صنعت در امور تولید:
شاخص : قائم مقام وزیر صنعت در امور تولید بااشاره به اینکه واحدهای کوچک و متوسط در اثر تحریم‌ها و تورم بالای ۴۰ درصد آسیب دیده‌اند، گفت: در طرح بهین یاب تا کنون در کل کشور به  14 هزار و 714 واحد تسهیلات پرداخت شده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، رضا رحمانی قائم مقام وزیر صنعت در امور تولید عصر روز گذشته در جلسه کارگروه رفع موانع و تسهیل رونق تولید که در سالن جلسات استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: ۷ طرح کشوری برای خروج از رکود و اجرای اقتصاد مقاومتی در سال ۹۵ مدنظر داریم.

وی افزود: رونق تولید و رسیدگی به ۷ هزار و ۵۰۰ واحد مشکل دار با ارائه راهبردهای مناسب و توسعه زنجیره فولاد و مس کشور از جمله ۲ طرح اول هستند.

قائم مقام وزیر صنعت ادامه داد: ارتقاء رقابت پذیری واحدهای تولیدی کوچک و متوسط، مدیریت هدفمند واردات که سال گذشته برای اولین بار تراز مثبتی در این زمینه داشتیم و  توسعه صادرات کالا و خدمات غیر نفتی به میزان ۱۰ میلیارد دلار  به عنوان طرح‌های سوم تا پنجم قرار دارند.

این مسئول اضافه کرد: تکمیل طرح‌های صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ با هدف گذاری ۵ هزار و ۴۰۰ واحد در سال جاری و در نهایت تکمیل و راه اندازی۳۶ پروژه از جمله طرح‌های ششم و هفتم هستند.

رحمانی با بیان اینکه واحدهای کوچک و متوسط در اثر تحریم‌ها و تورم بالای ۴۰ درصد آسیب دیده‌اند، ابراز کرد: هدف ما در طرح احیاء واحدهای کوچک و متوسط کمک به واحدهایی است که مشکل سرمایه در گردش دارند اما مشکلاتی نظیر تکنولوژی و فناوری را خود آن‌ها باید حل کنند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون در کل کشور به  ۱۴ هزار و ۷۱۴ واحد تسهیلات پرداخت شده است، افزود: در طرح بهین یاب الویت با واحدهایی است که توان تولید و فروش دارند و استان قزوین هم باید این موارد را در حل مشکلات شرکت‌های خود لحاظ کند.

قائم مقام وزیر صنعت گفت: تمام شرکت‌های متقاضی در ۴ مرحله پایش و ارزیابی می‌شوند و اگر مورد تایید بانک‌ها قرار نگیرند از لیست ارائه تسهیلات خارج خواهند شد لذا هدف ما ایجاد رونق و تولید در صنعت است.

این مسئول با بیان اینکه تا این لحظه ۱۰هزار و ۳۴۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است، یادآور شد: هدف دولت این است که امسال ۵هزار و ۴۰۰ واحد با تولید بالای ۶۰ درصد بهره برداری شود که آمار ۷ ماهه سال جاری پیشرفت ۹۵ درصدی را نشان می‌دهد.

رحمانی ادامه داد: ۲۲هزار میلیارد تومان برای این ۵هزار و ۴۰۰ واحد سرمایه گذاری خواهد شد که موجب اشتغال مستقیم ۹۰ هزار نفر و افزایش تولید در بخش‌های صنعتی می‌شود.

قائم مقام وزیر صنعت در پایان با اشاره به اینکه برای استان قزوین ۲۳۶پروژه با بیش از ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار  هدف گذاری شده، یادآورشد: پس از برجام بیش از ۸۰ پروژه در کل کشور توسط خارجی‌ها سرمایه‌گذاری شده‌است.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار