واحد‌های عرضه و فروش پرندگان در تاکستان پایش می‌شود+تصاویر - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 151420
تاریخ انتشار: ۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۷
شاخص : مامورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان تاکستان در راستای پیشگیری از شیوع بیماری آنفلانزای پرندگان از چندین واحد عرضه و فروش پرندگان پایش و بازدید به عمل آوردند.

محمد جلیلوند رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تاکستان در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص نیوز؛ اظهار کرد: در راستای فرهنگ سازی و آموزش حفظ محیط زیست به منظور اقدامات پیشگیرانه از شیوع بیماری آنفلانزای پرندگان از چندین واحد عرضه و فروش پرندگان توسط مامورین اجرایی محیط زیست شهر تاکستان بازدید به عمل آمد.

جلیلوند افزود : در اجرای برنامه مذکور ، ضمن ارائه اطلاعات لازم به پرنده فروشان ، توسط محیطبانان مجرب و باتجربه ممنوعیت فروش پرندگان وحشی غیر تزئینی به آنها آموزش و با بیماری های مشترک و قابل انتقال از پرندگان به انسان نیز آشنا شدند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تاکستان در پایان گفت: ویروس بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان بین انسان و پرندگان مشترک است .البته شیوع آنفلوآنزای پرندگان به شدت شیوع آنفلوآنزای انسانی در بین انسان ها نیست و بسیار سخت از پرنده به انسان منتقل می شود، اما در صورت انتقال، درصد تلفات و کشندگی آن بالاست و به این دلیل، مجامع بین المللی روی کنترل این بیماری خیلی تاکید دارند.

 

انتهای پیام/ ۱۳۰۰/ د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار