واعظی: افزایش پهنای باند داخل به ۴۰۰۰ گیگابیت بر ثانیه تا چند ماه آینده - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 77688
تاریخ انتشار: ۴ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۶
شاخص : وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات گفت: پهنای باند داخل کشور تا چند ماه آینده از 600 گیگابیت به 4000 گیگابیت بر ثانیه می رسد.

به گزارش پایگاه شاخص ، محمود واعظی وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات در حاشیه مراسم دیدار با وزیر ارتباطات روسیه در جمع خبرنگاران با ارائه توضیحاتی در خصوص کند شدن و فیلترینگ تلگرام اظهارکرد:در طی ۲۴ ساعت سه مسیر ارتباط اینترنتی ما ازجمله ترکیه،باب المندب وخلیج فارس قطع شده بود که معمولا این اتفاق ها می افتد اما متاسفانه به طور همزمان رخ داد که این موضوع موجب اختلال دراینترنت کشورهای همسایه وکشور ما شد.

وی با بیان اینکه فیلترینگ تلگرام صحت ندارد، افزود:از مسئولین تلگرام درخواست کردیم که صفحات غیر اخلاقی را ببندد که در مرحله نخست آن را اجرا کرد وسپس مجددا آن را باز کرد که ما هم درخواست خود را به آنها ارائه کردیم تا صفحات غیر اخلاقی خود را ببندد که متاسفانه با این اختلالات مواجهه شدیم و آنها فکر کردند فیلتر شده و در حال حاضر هم متوجه اشتباه خود شده اند.

واعظی در ادامه با اشاره به اینکه باز بودن صفحات غیر اخلاقی شبکه های اجتماعی و هر گونه تصمیم گیری در این خصوص ، مسئولان ذی ربط دارد، تصریح کرد:هدف ما داشتن شبکه های سالم در جامعه است و در هیچ کشوری وحتی کشور ما وزارت ارتباطات وارد مسائل فیلرتینگ نمی شود وسعی دارد حریم خصوصی مردم را حفظ کند.

وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات در خصوص برنامه افزایش سرعت اینترنت گفت:همزمان با افزایش محتوای داخلی ،سرعت اینترنت هم افزایش می یابد و همچنین با اجرای شبکه ملی اطلاعات و استفاه از تولید محتوای داخل می توان از سرعتی مطلوب بهره مند شد.

واعظی بایبان اینکه مردم باید ۸۰ درصد مطالب خود را از داخل و ۲۰ درصد مطالب خود را از خارج تهیه کنند، افزود:در اوایل دولت مردم فقط از ۱۰ درصد تولید داخل و ۹۰ درصد از محتوای خارج استفاده می شد اما خوشبختانه حدود ۷۰ دستگاه از ۱۳۸ دستگاه به اینترنت متصل هستند و۳۸ تا ۴۰ درصد مطالب مردم از محتوای داخل و ۶۰ درصد مطالب از خارج تامین می شود.

وی بیان کرد: پهنای باند داخل کشور تا چند ماه آینده از ۶۰۰ گیگابیت به ۴۰۰۰ گیگابیت بر ثانیه می رسد.

واعظی گفت:در تولید محتوا تمام بخش های دولتی وخصوصی باید کمک کنند و از نظر مالی وفنی برای افزایش نهضت تولید محتوا ونوشتن اپلیکیشن کمک می شود همچنین وزارت ارتباطات هم باید زیرساخت های ایجاد این محتواها را فراهم کند.

منبع : باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/۱۴۰۴/د

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار