ایران جانبی

» واقعه عاشورا قدم به قدم درس‌هایی از قرآن است
کد خبر: 173822
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۳
شاخص : حجت الاسلام بهشتی با اشاره به واقعه عاشورا و امتحان الهی حضرت ابراهیم (ع) گفت: جریان و رفتار امام حسین (ع) در واقعه کربلا، قدم به قدم درس‌هایی از قرآن است.

به گزارش شاخص نیوز: حجت الاسلام سید جواد بهشتی سخنران و کارشناس مذهبی، درباره درس های قرآنی واقعه عاشورا گفت: سرگذشت حضرت ابراهیم خلیل الله (ع) و حضرت اسماعیل بارها در قرآن به آن اشاره شده است، درواقع حضرت ابراهیم (ع) به دفعات بسیار از خداوند تقاضای فرزند می‌کرد: «رب هب لی من الصالحین»؛ «خداوندا! فرزندان صالح به من عطا کن.» حضرت اسماعیل (ع)پس از سالها به هاجر و حضرت ابراهیم (ع) تقدیم شد و بلافاصله پیامبر خدا بارها مورد امتحان قرار گرفت، تا جایی که حضرت ابراهیم (ع) فرزند و همسر خود را در بیابان های صفا و مروه رها کرد و همسر او برای پیدا کردن آب هفت بار مسیر صفا و مروه را دوید تا چشمه آب از زیر پای طفلش جوشید.

شما اگر این داستان را با خودتان مرور کنید، متوجه می شوید که تا چه اندازه حضرت علی اصغر (ع) نزد خداوند آبرومند است. چراکه امام حسین (ع) برای طلب آب طفل شیرخواره خود را بر یک دست و قرآن را بردست دیگری گرفت و حجت را بر همگان تمام کرد. ما از این روایت و واقعه باید درس بگیریم که همه جریان حادثه کربلا، درس‌هایی از قرآن است و پایه و اساس آن معرفت قرآنی و الهی است.

شما در ادامه می توانید مشروح این مصاحبه را مشاهده کنید؛

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار