واقعه غدیرخم نقطه عطف مسلمانان جهان است
کد خبر: 114223
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۵ - ۸:۳۹
رییس حوزه علمیه استان قزوین:
شاخص : رییس حوزه علمیه استان قزوین با بیان اینکه وواقعه غدیرخم نقطه عطف تمام مسلمانان جهان است، گفت: ولی فقیه خاتمه بخش، اختلافات و منشاء وحدت در جامعه اسلامی است.

حجت‌الاسلام علی عباسی رییس حوزه علمیه استان قزوین در گفت و گو با خبرنگار احتماعی شاخص، با اشاره به اینکه تمام امورات اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و حکومتی در جامعه اسلامی با محوریت ولی فقیه انجام می‌پذیرد، اظهار کرد: حکومت حق خداست، از این رو با اذن الهی در زمان غیبت امام‌عصر این وظیفه برعهده ولی فقیه می‌باشد.

وی با بیان اینکه ولی فقیه نقطه اتصال تمامی اقشار جامعه به یکدیگر است، اذعان داشت: ولی فقیه خاتمه بخش اختلافات و منشاء وحدت جامعه بوده و در جامعه اسلامی همه کارها با مشروعیت ولایت فقیه انجام می‌پذیرد.

رییس حوزه علمیه استان با تاکید بر اینکه واقعه غدیرخم نقطه عطف تمام مسلمانان جهان است، تصریح کرد: رهبر مهمترین رکن جامعه اسلامی است و ولی فقیه به عنوان فرمانده کل قوا، هدایت‌گر نیروهای نظامی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و موجب عزت و شوکت نظام اسلامی می‌شود.

این مسئول با اشاره به اینکه تمامی جناح‌ها وگروه‌ها در امت اسلامی نظر ولی فقیه را بر سایر نظرها مقدم می‌دانند، گفت: افراد ولایت‌مدار با توجه به سیاست‌گذاری‌های کلی ولی فقیه برای جامعه، پیرو آن بوده و از ایجاد تفرقه و اختلاف دوری کرده و فرمان رهبری را در اولویت قرار می‌دهند.

عباسی با بیان اینکه برخی افراد نقش رهبری را تنها در مسائل معنوی دانسته و مباحث حکومتی را در حیطه‌کار دولتمردان عنوان می‌کنند، تشریح کرد: آگاهی از اهمیت این جایگاه و توجه به آیات و روایات روشن کننده این مطلب است که ولایت فقیه، ولایت مطلقه بوده و در اداره تمام امورات نظارت دارد.

وی در پایان افزود: شناخت اهداف امیرالمومنین(ع)، اهمیت واقعه غدیر خم را نشان داده که بیان آن در مجالس و محافل موجب بصیرت دهی در خصوص جایگاه ولی فقیه در جامعه می‌شود.
انتهای پیام/۷۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار