وام سفر عتبات به ودیعه‌گذاران حج اعطا می‌شود
کد خبر: 119783
تاریخ انتشار: ۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۷
مدیرحج و زیارت استان:
شاخص : مدیرحج و زیارت استان قزوین گفت: ودیعه گذاران حج از بانک های ملت و ملی برای عزیمت به عتبات عالیات وام دریافت می‌کنند.

علیرضا کلانتری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اعلام اینکه ودیعه گذاران حج از بانک های ملت و ملی برای عزیمت به عتبات عالیات وام دریافت خواهند کرد، گفت: میزان وام سفر به عتبات یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است که برای دریافت این تسهیلات باید به دفاتر مجاز حج و زیارت مراجعه کنند.

مدیر حج و زیارت استان قزوین با اشاره به کارشکنی های عربستان درخصوص سفر حج و مانع تراشی آن کشور در پذیرش زائران ایرانی، تصریح کرد: این وام برای ثبت نام کنندگانی است که با توجه به عدم همکاری دولت سعودی امکان تشرف آنها به خانه خدا فراهم نیست.

این مسوول اظهار کرد: ودیعه گذاران حج از سال های ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۰ نیز با بروز رسانی فیش های خود می توانند وام عتبات دریافت و به کربلای معلی مشرف شوند.

کلانتری خاطرنشان کرد: این تصمیم با توجه به کارشکنی های دولت عربستان و محروم شدن زائران ایرانی از شرکت در مراسم تمتع گرفته شد و بر اساس آن مبلغ ودیعه به عنوان ضمانت برای گرفتن وام محسوب می شود و به این ترتیب دیگر نیازی به معرفی ضامن نیست.

وی افزود: علاقمندان به حضور در کربلا می توانند با دریافت این وام به صورت هوایی و زمینی به عتبات عالیات سفر کنند.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار