واکنش وزیر بهداشت به حادثه اصفهان+عکس - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 84903
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۹
شاخص : هاشمی عنوان کرد: جزئیات حادثه را همکارانم بیان کرده اند و اکنون روشن است، تکرار نمی کنم. اما نمی‌توانم شگفتی‌ام را از ترویج ناشایست بی‌اعتمادی میان اقشار مختلف جامعه ابراز نکنم؛ آنهم میان بیمار و کادر پزشکی.
شاخص نیوز : قاضی زاده هاشمی ، وزیر بهداشت کشورمان در پیامی نسبت به اتفاقی که برای کودک ۴ ساله کشورمان در اصفهان رخ داد، واکنش نشان داد.

واکنش وزیر بهداشت به حادثه اصفهان

هاشمی در این باره در صفحه شخصی اینستاگرامش نوشت:
درباره حادثه تلخ بیمارستان خمینی شهر اصفهان؛ دو نکته دارم. یکی با مردم، و دیگری با همکارانم.
به مردم مهربانمان می گویم که بعد از تحقیقات مفصل دو تیم بازرسی از وزارت بهداشت، روشن شده روایت هایی که برخی شبکه های اجتماعی و خبری، از رفتاری غیرانسانی در اورژانس بیمارستان ارائه کردند، صحیح و کامل نبوده است.
جزئیات حادثه را همکارانم بیان کرده اند و اکنون روشن است. تکرار نمی کنم. اما نمی توانم شگفتی ام را از ترویج ناشایست بی اعتمادی میان اقشار مختلف جامعه ابراز نکنم؛ آنهم میان بیمار و کادر پزشکی.
به مردم عزیز اطمینان می دهم که مهم تر از حقوق آنان، هیچ مصلحت و ملاحظه ای در کار ما نیست؛ و برخورد شدیدی که با دست اندرکاران و مقصرین این حادثه صورت گرفته، نه به دلیل بزرگی جرم، که حاکی از اهتمام همه خدمتگزاران شما در عرصه بهداشت و درمان است؛ بر اینکه تضییع عامدانه اندکی از حقوق بیماران نیز در نظام سلامت، قابل اغماض نیست.
اما سخنی نیز با همکاران پزشک و پرستاران شریف و خدوم. حق می دهم دلشکسته و آزرده باشید از اینکه قصور یا اشتباه فردی، سبب شده خدمات فداکارانه شما در دور افتاده ترین نقاط و در سخت ترین شرایط، زیر سوال برود.
مگر نه اینکه؛ در همین چند هفته گذشته، سه نفر از پزشکان نخبه و جوان، جانشان را در راه خدمت به مردم از دست دادند؛ آقای دکتر عزت الله صادقی جراح و فوق تخصص عروق در کرمانشاه، خانم دکتر شهپوری در مسیر خدمت رسانی به زایران کربلا و دکتر پویان، متخصص جوان جراحی مغز و اعصاب، آنهم در اولین روز خدمت خود در کاشمر.
ایمان دارم، مردم ما قدرشناس خادمان خود هستند. همچنان که یقین دارم، جامعه خدوم پزشکان و پرستاران کشور هم در مسیر پرفراز و نشیب خدمت به مردم، همچنان استوار خواهند ماند.
برای صدرای عزیز و پر جنب و جوش هم آرزوی سلامتی می کنم. امید که خود روزی در لباس مقدس پزشکی به مردم خدمت کند.

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “واکنش وزیر بهداشت به حادثه اصفهان+عکس”

  1. دیان گفت:

    این حادثه ننگ جامعه پزشکی ایران است و مجازات افراد خاطی ، خصوصا پزشک جنایتکار این حادثه وحشیانه حداقل باید علاوه برمجازات های سنگین ، ابطال پروانه طبابت این جانی را در بر بگیرد . و انجام هر گونه مماشات از ناحیه مسئولین قضائی و همکاران این داعشی در وزارت بهداشت قابل تحمل و گذشت مردم انقلابی ایران اسلامی نخواهد بود و اینگونه شاید بتوان با بعضی از پزشکان پول دوست و خائنی که از شیره جان این مردم بهره گرفته و به رتبه پزشکی نائل شده و اینگونه جنایت میکنند برخورد نمود .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار