استان قزوین در اجرای طرح هادی جز ۱۰ استان برتر کشور است
کد خبر: 99643
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۵ - ۶:۳۲
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین خبر داد:
شاخص : مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین با اشاره به طرح هادی گفت: بنیاد مسکن قزوین  649  طرح برای روستاهای بالای 20 خانوار تدوین کرده که تعدادی از آن‌ها تهیه و اجرا شده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، محمد همتیان صبح امروز در نشست با اصحاب رسانه که به مناسبت سالروز تشکیل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برگزار شد، با اشاره به اینکه این سازمان یک موسسه غیردولتی است اظهار کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در پی فرمان امام خمینی(ره) به منظور حمایت از محرومین در ۲۱ فروردین ۱۳۵۸ تشکیل شد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین تهیه و اجرای طرح هادی و سند توسعه روستایی را از فعالیت‌های بنیاد مسکن دانست و ابراز کرد: بنیاد مسکن قزوین ۶۴۹ طرح برای روستاهای بالای ۲۰خانوار تدوین کرده که تعدادی از آن‌ها تهیه شده است.

وی با بیان اینکه مطابق ارزیابی‌ها سال ۹۳ استان قزوین در اجرای طرح هادی جز ۱۰ استان برتر کشور بوده‌است، اذعان داشت: با توجه به اینکه این طرح‌ها زمان‌بر هستند اما تاکنون ۳۱۳ روستای استان اجرای آن شروع شده است.

این مسئول در ادامه گفت: بنیاد مسکن در بحث سند توسعه تاکنون ۴۵ هزار فقره سند روستایی و ۱۲هزار فقره سند برای شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر صادر کرده است.

همتیان با بیان اینکه واگذاری زمین روستایی برای کسانی که قصد مهاجرت معکوس دارند از دیگر فعالیت‌های بنیاد مسکن است، خاطر نشان کرد: تاکنون هزار و ۶۶۰ قطعه زمین به روستاییان واگذار شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین با اشاره به بهسازی مسکن روستایی به عنوان یکی ازبزرگترین طرح‌هایی این سازمان گفت: استان قزوین در بحث بهسازی مسکن روستایی از سال ۸۴ تا ۹۳ جز ۱۰ استان برتر کشور بوده که توانسته از سهمیه ۳۳ هزار و ۸۶۵ تعلق یافته ۲۴ هزار ۵۵۰ واحد را پایان کار داده و تحویل دهد.

وی با بیان اینکه الگوی وام‌های پرداختی برای خانه‌های روستایی ۶۰متر در نظر گرفته شده، افزود: تاکنون سه هزار و ۶۱ میلیارد ریال تسهیلات بانکی به این طرح اختصاص داده شده‌است.

این مسئول با اشاره به ۲ زلزله مناطق آوج، آبگرم و الموت بیان کرد: یکی از فعالیت‌های بنیاد مسکن تشکیل ستاد بازسازی در مواقع بحران است که به دنبال این بحران تا امروز ۱۶ هزار و ۷۲۵ واحد بازسازی شده است.

همتیان با بیان اینکه استان قزوین ۱۹ شهر زیر ۲۵ هزار نفر دارد، تشریح کرد: با توجه به سهمیه ۵ هزار و ۶۶۰ واحدی این شهرها، ۶۰/۹۹ درصد از آن‌ها تکمیل شده که از این تعداد ۲۸۸ واحد در بویین زهرا و ضیاء آباد و آوج بوده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین در خصوص ارائه تسهیلات ودیعه مسکن روستایی گفت: در این حوزه تاکنون ۱۰ هزار و ۲۷۰ فقره معرفی به بانک انجام شده که از این تعداد ۹ هزار و ۲۴۳ فقره با اعتبار ۸۸ میلیون و ۹۰۰ هزار ریال از این تسهیلات بهره‌مند شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه پرداخت وام قرض الحسنه روستایی از سال ۷۹ آغاز شده‌است اضافه کرد: ۱۴ هزارو ۹۲۶ فقره با اعتباری بالغ بر ۷۶ میلیون و ۱۳۲ هزار ریال ارائه تسهیلات ودیعه مسکن به شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر تعلق می‌گیرد.

همتیان در پایان گفت: به منظور کنترل ساخت و ساز مسکن روستایی ۶۳ دفتر نظارتی در نظر گرفته شده که ۳۶۳ نفر کارشناس مجرب این فعالیت‌ها را رصد می‌کنند.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار