وجوداسنادی برای دلیل لورفتن عملیات کربلای ۴ - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 60788
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۴ - ۹:۳۴
شاخص : یکی از فرماندهان دوران دفاع مقدس به نقش منافقین در لو رفتن عملیات والفجر مقدماتی اشاره کرد و گفت: در این عملیات هم افرادی بودند که جزو غواص‌های منافقین بودند و اسناد و مدارک بردند و با طراحی باعث لو رفتن عملیات شدند؛ اکنون هم پناهنده هستند.
محمداسماعیل کوثری درباره نقش نهضت آزادی در لو رفتن عملیات کربلای ۴ اظهار داشت: این مهم مربوط به سال ۶۵ است.

وی با بیان اینکه برخی افراد که اقدام جهت لو دادن عملیات کردند، دستگیر شده بودند، ادامه داد: استکبار جهانی با عوامل خود همیشه فعالیت داشتند و عاملان این موضوع نیز همان موقع دستگیر شدند و اظهارات اخیر بنده هم بر این اساس بوده است.

کوثری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه دقیقاً عاملین لو رفتن این عملیات چه کسانی بودند؟ گفت: اسامی دقیق افراد در ذهنم نیست اما مطالبی که درباره عوامل لو دهنده عملیات مطرح کردم بر اساس مستندات بوده است.

وی به نقش منافقین در لو رفتن عملیات والفجر مقدماتی اشاره و خاطر نشان کرد: در این عملیات هم افرادی بودند که جزو غواصهای منافقین بودند و اسناد و مدارک بردند و با طراحی باعث لو رفتن عملیات شدند؛ اکنون هم پناهنده هستند.

گفتنی است، محمداسماعیل کوثری فرمانده لشکر ۲۷ محمد رسول الله(ص) در عملیات کربلای ۵، در مصاحبه‌ای از نقش نهضت آزادی در جمع‌آوری اطلاعات مربوط به عملیات کربلای ۴ و انتقال این اطلاعات به سرویس‌های جاسوسی غرب و در نهایت دستگاه امنیتی عراق پرده برداشته بود.

انتهای پیام/۴۰۰/د/ش

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار