قزوین جزو ۵۴۰ شهر با بافت فرسوده است/ سالانه یک هزار مورد زلزله در کشور رخ می‌دهد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 153038
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - ۸:۴۹
معاون دفتر راهبری و طرح‌های بازآفرینی شهری:
شاخص : معاون دفتر راهبری و هدایت طرح‌های بازآفرینی شهری ایران با اعلام اینکه بیش از 540 شهر کشور دارای بافت فرسوده است، گفت: سالانه یک هزار مورد زلزله در کشور اتفاق می افتد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، ماندانا ملک در اولین کارگاه آموزشی بازآفرینی محدوده ها و محلات ناکارآمد مبتنی بر رویکرد اجتماع محور در قزوین با اعلام اینکه بیش از ۵۴۰ شهر کشور دارای بافت فرسوده است، اظهار کرد: از شهرهای دارای بافت فرسوده، ۱۶۸شهر از جمله قزوین دارای بافت تاریخی هستند.

معاون دفتر راهبری و هدایت طرح های بازآفرینی شهری شرکت مادرتخصصی عمران و بهسازی شهری ایران با اشاره به لزوم مقاوم سازی بافت های فرسوده برای مقابله با زلزله، گفت: سالانه یک هزار مورد زلزله در کشور اتفاق می افتد که ۲۴۰ مورد آن بالای چهار ریشتر است.

این مسوول خاطرنشان کرد: ایران جزء ۶ کشور جهان است که با بحران های طبیعی زیادی رو به رو است به گونه ای که از ۴۱ مورد بلایای طبیعی شناسایی شده در جهان ۳۱ مورد آن در کشور ما رخ می دهد.

ملک عنوان کرد: مسائل زیست محیطی، کمبود امکانات، عقب ماندگی فرهنگی و آسیب های اجتماعی مهم ترین مشکلات بافت های فرسوده است که باید با همکاری دستگاه های متولی برای حل شود.

وی افزود: مشکل اصلی بافت های فرسوده به خاطر رشد تک قطبی شهرها و کم توجهی به شهرهای کوچک و مناطق روستایی است که موجب می شود این مناطق به حال خود رها شده یا کم کم به مناطق عقب مانده در حوزه های مختلف تبدیل شوند.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار