وجود بیش از ۶۰۰ تعاونی فعال در استان / طرح روستا تعاون اجرا می‌شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 145594
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۴
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قزوین عنوان کرد
شاخص : مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین از افتتاح 5طرح تعاونی در استان قزوین با اشتغال‌زایی61نفر در هفته تعاون خبر داد.

مسعود بابایی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، از افتتاح ۵ طرح تعاونی در استان قزوین با اشتغال‌زایی ۶۱ نفر در هفته تعاون خبر داد.

وی افزود: گسترده بودن فعالیت‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی رسالت دست‌اندکاران این وزارتخانه را سنگین‌تر کرده و اشتغال، کارآفرینی و کاهش آسیب‌های اجتماعی از جمله وظایف سنگین این وزارت‌خانه است.

این مسوول ادامه داد: تعاون ریشه در مفاهیم قرآنی دارد و خداوند در قرآن همه‌ مسلمانان را به تعاون در نیکوکاری و تقوا توصیه کرده و این دو مفهوم همزاد یکدیگر شده‌اند.

وجود ۶۴۹ تعاونی فعال در استان با ایجاد ۷۵۷۹ شاغل

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با اشاره به اینکه در استان ۶۴۹ تعاونی فعال وجود دارد که و برای۷۵۷۹ نفر شغل ایجاد کرده‌اند، گفت: درسال گذشته ۸۹۹ فرصت شغلی ایجاد شده است و این در حالی است که در پنج ماهه نخست امسال ۴۱۰ فرصت شغلی ایجاد شد.

طرح روستا تعاون در استان قزوین اجرا می‌شود

وی شناخت مزیت‌های اشتغالزایی در مناطق روستایی را از برنامه‌های جدی دولت خواند و گفت: در این راستا طرح «روستا – تعاون» شکل گرفت و مهم‌ترین هدف آن تقویت و ارتقاء فرهنگ کار است و معاونت اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ماموریت دارد با برگزاری کارگاه‌های آموزشی و همایش به تغییر نگرش جامعه کارگری کمک کند.

بابایی بابیان اینکه تعاون امری مقدس است که در استان به آن توجه جدی می‌شود، گفت: در هفته تعاون ۵ طرح تعاونی در استان قزوین با اشتغال‌زایی۶۱ نفربا بیش از ۳۲ میلیارد تومان سرمایه گذاری افتتاح می‌شود.

انتهای پیام/۱۰۰۳/د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار