وجود پنج هزار چاه غیرمجاز در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 57452
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱:۲۰
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خبر داد
شاخص : رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: وجود پنج هزار چاه غیر مجاز بخش بزرگی از مشکلات آبی استان است.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، نیازعلی ابراهیمی‌پاک در نشست تخصصی بررسی چالش‌های تحویل حجمی آب و کنتور هوشمند، با اشاره به اینکه ۹۱ درصد از آب در بخش کشاورزی استفاده می شود، اظهار کرد: ۱۳۲ میلیون متر مکعب اضافه برداشت از چاه‌ها در شرایط کنونی داریم که اگر این میزان برداشت کنترل شود به منابع آبی استان کمک شایانی کرده ایم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با تاکید بر ضرورت نصب کنتورهای هوشمند، افزود: وجود پنج هزار چاه غیر مجاز بخش بزرگی از مشکلات آبی استان است.

این مسئول خاطرنشان کرد: برداشت‌های بی‌رویه از سفره‌های زیر زمینی موجب تهدید منابع آبی زیرزمینی شده است که با اتخاذ یک تدبیر درست می توان از وقوع یک بحران بزرگ پیشگیری کرد.

ابراهیمی‌پاک با اشاره بر لزوم تشویق و ترغیب کشاورزان بر نصب کنتورهای هوشمند در مزارع جهت بهینه سازی مصرف اب، بیان کرد: مرکز خدمات جهاد کشاورزی آمار واطلاعات دقیق از حوزه فعالیت خود در خصوص نصب کنتور هوشمند در مزارع و همچنین میزان صرفه جویی آب را بررسی و اعلام کنند.

عطایی مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین هم در این نشست با اشاره به اینکه دو سوم دشت قزوین مستعد کشت انواع محصولات کشاورزی است، گفت: تامین آب مورد نیاز محصولات کشاورزی در کنار مدیریت مصرف آب و همچنین کنترل روند برداشت ها از سفره های زیر زمینی یکی از ضرورت های کشاورزی در دشت قزوین است.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “وجود پنج هزار چاه غیرمجاز در قزوین”

  1. علی گفت:

    آقای رئیس لازمه به محضر شریفتون عرض کنم تنها یکی از بازرسین شما در شهر اقبالیه به ازای پر نکردن یک چاه آب عمیق غیر قانونی رشوه گرفته …بسه بابا تو رو خدا بسه . فقط یه ذره به فکر بی آبی کشورمون باشین این دزدان بازرسی رو رد یابی کنین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار