ایران جانبی

» وجود 40 هزار زن سرپرست خانوار در استان/ برای ایجاد فرصت شغلی نیازمند تخصیص اعتبارات هستیم
کد خبر: 207915
تاریخ انتشار: ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۹
مدیرکل دفتر اموز بانوان و خانواده استانداری قزوین اعلام کرد
شاخص : مدیرکل دفتر اموز بانوان و خانواده استانداری قزوین گفت: در استان قزوین بالغ بر 40 هزار زن سرپرست خانوار داریم که تقریبا 20 هزار نفر از آن‌ها تحت پوشش کمیته امداد و حدود 2 هزار زن سرپرست خانوار هم تحت پوشش اداره کل بهزیستی استان هستند.

صدیقه ربیعی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اشاره به وضعیت زنان سرپرست خانوار در استان قزوین اظهار کرد: ما در استان قزوین بالغ بر 40 هزار زن سرپرست خانوار داریم که تقریبا 20 هزار نفر از آن‌ها تحت پوشش کمیته امداد و حدود 2 هزار زن سرپرست خانوار هم تحت پوشش اداره کل بهزیستی استان هستند.

وی افزود: مشکلی که زنان سپرست خانوار دارند این است که یا فاقد مهارت‌های لازم جهت اشتغال و ورود به عرصه کسب و کار هستند یا اینکه فاقد تحصیلات عالی هستند.

مدیرکل دفتر اموز بانوان و خانواده استانداری قزوین گفت: در بحث مهارت‌ها باید در دو حوزه تلاش جدی اتفاق بیفتد؛ اقداماتی صورت گرفته اما باید این کارها برنامه‌ محورتر پیش رود تا به خروجی و نتیجه‌ای که می‌خواهیم برسیم.

این مقام مسئول ابراز کرد: یک مسئله توانمندسازی در حوزه مهارت‌های فنی است که در این زمینه طبق تفاهمنامه‌ای که کمیته امداد و اداره کل فنی‌وحرفه‌ای استان منعقد کردند نیز زنانی که تحت پوشش کمیته امداد هستند را آموزش می‌‎دهند و همچنین تفاهمی با اداره کل زندان‌ها دارند تا زنانی که زندانی هستند نیز پس از آزادی از زندان، مهارت‌های لازم فنی را کسب ‌کنند.

اشتغال زنان سرپرست خانوار باید هدفمند باشد

ربیعی عنوان کرد: برای حل مشکل اشتغال زنان سرپرست خانوار، ما باید نگاه نوینی به این موضوع داشته باشیم. یعنی مهارت‌هایی که امروز لازم است تا زنان سرپرست خانوار حرفی برای گفتن در حوزه کسب و کار داشته باشند و به اشتغال پایدار برسند را باید به این قشر ارائه کرد.

وی ادامه داد: ما باید در مباحث مربوط به حوزه کارآفرینی و خوشه سازی اشتغال زنان سرپرست خانوار، هدفمند کار کنیم چراکه زنان به طور منفصل در حوزه‌های مختلف کار می‌کنند و برای اینکه به یک ظرفیتی تبدیل شوند نیز نیاز است تا به یک خوشه سازی واحدی برسند.

مدیرکل دفتر اموز بانوان و خانواده استانداری قزوین تصریح کرد: مطالبه‌ای که امروز وجود دارد این است که استان نیاز دارد که در سطح ملی تفاهم‌هایی اتفاق بیفتد و حمایت‌هایی صورت گیرد که بتوانیم به صورت رایگان همه این زنان سرپرست خانوار را حمایت کنیم و در این راستان باید تخصیص اعتبار از سطح کشوری داشتیم باشیم.

انتهای پیام/ 1300

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار