وجود ۴۰۰۰ زندانی در استان نگران کننده است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 176653
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۹:۵۷
رییس کل دادگستری قزوین:
شاخص : رییس کل دادگستری قزوین گفت: تشکیل 260 هزار پرونده قضایی و 4000 زندانی در استان نگران کننده است و باید با همکاری همه دستگاه ها و نهادها برای کاهش آن‌ها اقدام کرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، حجت الاسلام و المسلمین نورالله قدرتی شامگاه دوشنبه در دیدار با مردم شریف قزوین که در مسجد محمد رسول الله (ص) شهر قزوین برگزار شد، افزود: در سال ۹۶ برای هر پنج نفر از مردم قزوین یک پرونده تشکیل شده و بیش از یک میلیون مراجعه به دستگاه قضایی صورت گرفته است.

وی افزود: باید همه مسئولان آستین ها را بالا زده و برای مقابله با جریان آسیب های اجتماعی وارد عمل شویم.

قدرتی خاطرنشان ابراز کرد: با تمامی تلاش ها و تهاجم های فرهنگی دشمنان، باز رویش های نظام بیش تر از ریزش ها بوده است ولی در هر حال وجود ۲۶۰ هزار پرونده و چهار هزار زندانی در استان نگران کننده است.

وی با اشاره به راهکار مقابله با آسیب های اجتماعی، افزود: طبق فرموده قرآن کریم راه حل نجات و صلاح جامعه از مفاسد و جرایم اجتماعی ایمان و عمل صالح است که اگر این دو گوهر گرانبها به جامعه داده شود مردم به پلیس و دستگاه قضا کمتر نیاز خواهند داشت.

رییس کل دادگستری استان قزوین گفت: متاسفانه طبق یک دیدگاه نادرست حل همه مشکلات و مفاسد اقتصادی، اخلاقی، فرهنگی و اجتماعی از دستگاه قضایی و نیروی انتظامی انتظار می رود در حالیکه باید برای حل این مشکلات همه نهادهای فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی محکم تر به میدان بیایند.

قدرتی ادامه داد: تشکیل شورای عالی آسیب های اجتماعی و حضور مقام معظم رهبری در جلسات چندساعته آن نشان می دهد که در موضوعات اعتیاد، فضای مجازی، طلاق، خانه های مجردی، حاشیه نشینی، خشونت خوب کار نشده است.

این مسئول قضایی خاطر نشان کرد: باید همه دست به دست هم داده و با اجرای عدالت جامعه را به سمت صلاح و سداد پیش ببریم.

وی با بیان اینکه باید خود مردم و تمامی دستگاه ها نیز به میدان بیایند افزود: آسیب های اجتماعی درد مشترک جامعه هستند و باید هرکس به سهم خود برای مقابله با آنها اقدام کند.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰/ د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار