وحدت حوزه و دانشگاه فرآیند مقابله با نفوذ استکبار را تکمیل می‌کند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 85866
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۳
نماینده ولی فقیه در قزوین؛
شاخص : نماینده ولی فقیه در قزوین با تاکید بر اینکه فرآیند مقابله با نفوذ از طریق وحدت حوزه و دانشگاه تکمیل می‌شود، گفت: اتحاد این دو نهاد در حفظ امنیت ملی در برابر استکبار و تهاجم فرهنگی بسیار ارزشمند است.

حجت الاسلام عبدالکریم عابدینی امام جمعه و نماینده ولی فقیه در قزوین در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اشاره به اینکه وحدت حوزه و دانشگاه در سال ۱۳۵۸ به فرمان امام خمینی(ره) بنیان‌گذاری شده است، اظهار کرد: در دوران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، دانشجویان، اساتید دانشگاه‌ها، طلاب و مراجع بزرگ تقلید نقطه مشترک حوزه و دانشگاه بودند و پایگاه آگاهی بخشی به توده‌های مردمی محسوب می‌شدند.

وی با بیان اینکه دانشگاه و حوزه مانند دو بال، پرواز انقلاب اسلامی را میسر کردند، افزود: سهم مراجع تقلید به جهت پرچم‌داری بزرگانی چون آیت الله شهید مدرس و امام راحل(ره) در پیروزی انقلاب اسلامی و هم‌صداشدن دانشگاهیان با حوزه بسیار تاثیر گذار بودند.

نماینده ولی فقیه در قزوین ادامه داد: گره خوردن صحن دانشگاه و حوزه علمیه در شرایط کنونی جامعه، یک ضرورت بوده و ارتقاء سطح علمی ومعنوی جوانان بدون همبستگی این دو نهاد امکان پذیر نیست.

این مسئول با تاکید بر حفظ و استمرار فعالیت‌های مشترک حوزه و دانشگاه، ابراز کرد: تاثیرگذاری بی‌مانند در توده‌های مردمی از نظر سیاسی، اقتصادی و فرهنگی نتیجه اقدامات منسجم، جدی و با نشاط دانشگاه و حوزه است.

وی با بیان اینکه ارتباط دانشگاه و حوزه در حال حاضر رضایت‌بخش است، گفت: حضور حوزه علمیه به صورت برنامه‌هایی مانند طرح صالحین، بصیرت افزایی، نهادهای نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه ها و تدریس دروس معارف توسط اساتید فرهیخته حوزوی نقش مهمی در ایجاد تعامل دانشجویان و اساتید با حوزه علمیه دارد.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: در حال حاضر گام‌های بلندتری نسبت به بدو شکل‌گیری وحدت حوزه و دانشگاه در این راه برداشته شده است.

عابدینی با تاکید بر اینکه اتحاد این دو نهاد در سرنوشت مردم، انسجام امنیت ملی در برابر استکبار و تهاجم فرهنگی بسیار ارزشمند و کمک‌کننده است، اذعان کرد: پروژه مقابله با نفوذ فرهنگی و سیاسی از طریق حضور همه جانبه حوزه و دانشگاه در کنار هم تکمیل می‌شود.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار