ورزشکاران ما بالاترین نمره جوانمردی و ایثار را دارند
کد خبر: 117111
تاریخ انتشار: ۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۶
نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین:
شاخص : نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین گفت: از آن‌جایی‌که ورزشکاران ما وابسته به امیرالمؤمنین (ع)، امام حسین (ع) و ابوالفضل العباس (ع) هستند، بالاترین نمره جوانمردی و ایثار را دارند.

به گزارش شاخص نیوز؛ آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار کارکنان ورزش و جوانان و جمعی از ورزشکاران استان قزوین که به مناسبت هفته تربیت‌بدنی و ورزش برگزار شد، اظهار کرد: در سایر نقاط جهان ورزش برای ورزش است و انسان در خدمت ورزش، اما در نگاه دینی، ورزش وسیله و ابزاری در خدمت انسان است.

وی ادامه داد: در نگاه دینی ورزشکار قوت جسمانی را زمانی مطلوب می‌داند که منجر به قوت روحانی و معنوی شود و قوت جسمانی در خدمت تقویت قوه روحانی قرار گیرد.

امام‌جمعه قزوین خاطرنشان کرد: وقتی همراهان اباعبدالله‌الحسین (ع) را در کربلا می‌بینیم، هم صاحب قوت جسمانی و هم قوت روحانی بوده‌اند که در نهایت منجر به تقویت اراده آن‌ها شد و ضروری است این مهم مورد توجه ورزشکاران جامعه ما قرار گیرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین تأکید کرد: اگر با راهکارهایی که دین در پیش روی ما گذاشته به حوزه‌های مختلفی نظیر ورزش و علم وارد شویم، از همه کشورها پیش خواهیم افتاد که نمونه آن را در پیشرفت‌های علمی مشاهده می‌کنیم.

وی تأکید کرد: اگر از همه سرمایه‌های معنوی استفاده کنیم، در همه زمینه‌ها مانند رشد سیزده برابر ما نسبت به متوسط رشد علمی جهان، به پیشرفت دست پیدا خواهیم کرد.

آیت‌الله عابدینی گفت: اگر نیرو و قوت ورزشکار مورد تأیید خداوند قرار گیرد، برکت آن در اراده، جسم و جان او بروز و ظهور می‌یابد و این امر می‌تواند ما را در عرصه‌های جهانی موفق و سربلند کند.

امام‌جمعه قزوین توجه به ورزش را یکی از راه‌کارهای حل معضلات اجتماعی و اقتصادی دانست و ادامه داد: مشکلات اعتیاد، فقر، بداخلاقی‌های رفتاری، سرقت، اختلاس و رشوه که همه به‌عنوان ناجوانمردی شناخته می‌شوند، با توسعه ورزش و تکیه به ورزشکاران برطرف خواهند شد.

وی با بیان این‌که ورزشکاران ما از قدیم به جوانمردی معروف بوده‌اند، اظهار کرد: از آن‌جایی‌که ورزشکاران ما وابسته به امیرالمؤمنین (ع)، امام حسین (ع) و ابوالفضل العباس (ع) هستند، همواره روح جوانمردی مورد توجه آن‌ها بوده و به این امر زبانزد هستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین با اشاره به جوانمردی‌های پهلوانانی چون تختی و پوریای ولی، تصریح کرد: این نشان می‌دهد که جوانمردی و ارزش‌های انسانی همواره مورد توجه مردم ما بوده و توجه به روح جوانمردی بیش از پیروزی در عرصه‌های ورزشی برای ما ارزش محسوب می‌شود.

وی در پایان تأکید کرد: ورزشکاران ما بالاترین نمره مردانگی، شرف، عزت، گذشت و ایثار را دارند.

در ابتدای این دیدار آقای محمد مشهدی‌آقایی، مدیر کل ورزش و جوانان استان قزوین هم گزارشی از برنامه‌های هفته ورزش و جوانان ارائه کرد.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار