ایران جانبی

» ورود خودروهای استان‌های آلوده ممنوع است
کد خبر: 203855
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۲
استاندار قزوین:
شاخص : استاندار قزوین گفت: از امشب به مدت یک هفته از ورود خودروهایی با پلاک استان‌های آلوده از جمله قم، گیلان، البرز و مرکزی ممنوع است.

به گزارش شاخص، هدایت الله جمالی پور استاندار قزوین در جلسه فوق العاده ستاد مقابله با کرونای استان قزوین بیان کرد: از امشب به مدت یک هفته از ورود خودروهایی با پلاک استان‌های آلوده از جمله قم، گیلان، البرز و مرکزی ممنوع است و ورود خودروهای تهران پس از تست بهداشتی و با مراقبت شدید ممکن است.

وی افزود: غربالگری ورودی و خروجی استان بشدت انجام خواهد شد و آرامستان ها و دهکده طبیعت هم تا هفته آینده تعطیل است.

جمالی پور اظهار داشت: رستوران‌ها از عرضه غذا در داخل مکان خود منع هستند و تنها با ارسال پیک می‌توانند غذا را به شهروندان برسانند و عرضه غذای سرد هم در ساندویچی‌ها ممنوع است.
استاندار قزوین اضافه کرد: تمامی کلوپ های ورزشی، سالن‌های ورزشی، استخرها، آرایشگاه‌ها، مهد کودک‌ها، تعطیل شده و تجمع بیش از ۱۰ نفر در هر نقطه شهر ممنوع است.
این مقام مسئول بیان کرد: جابجایی مسافر به شهرهای رشت، قم، اراک، کرج، از سوی اداره پایانه‌ها ممنوع شده است.
استاندار قزوین گفت: در صورت فوت افرادی در بیمارستانها جابجایی فوت شدگان با مدیریت بیمارستان و با نظر ستاد ملی انجام خواهد شد و ملاقات در بیمارستانها نیز ممنوع شده است.
وی بیان کرد: فعالیت نانوایان و رعایت نکات بهداشتی از سوی آنها به دقت از سوی اداره صمت استان صورت خواهد گرفت تا از شیوع بیماری جلوگیری شود.
استاندار قزوین اضافه کرد: جاده سلامت تعطیل شده و ورزش همگانی و دوچرخه سواری در این مسیر هم ممنوع است.
رئیس ستاد مقابله با ویروس کرونا در استان قزوین یادآور شد: عوارض سال ۹۸ تا پایان فروردین ماه تمدید شده و شهروندان در این زمینه مشکلی نخواهند داشت.
وی بیان کرد: بسیج و سپاه در آماده باش کامل هستند و هر جا لازم بود در خدمت شهروندان هستند و حقوق معلمان حق التدریسی هم بدون مشکلی پرداخت خواهد شد.
استاندار قزوین از مردم استان قزوین درخواست کرد هشدارهای اعلام شده و توصیه‌های ایمنی را جدی بگیرند و از خانه‌های خود خارج نشوند تا بتوان از بحران عبور کرد.
انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار