ایران جانبی

» وزارت خارجه پاسخی قاطع در برابر جاسوسی آلمان ارائه دهد/ ولنگاری برخی مدیران دولتی پای جاسوسان را به کشور باز کرد
کد خبر: 207306
تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱:۲۷
کارشناس مسائل سیاسی:
شاخص : کارشناس مسائل سیاسی گفت: وزارت خارجه باید پاسخی قاطع در برابر جاسوسی آلمان داشته باشد و آن‌ها را پای میز مباحث حقوقی بکشد و این مطالبه‌گری را داشته باشد که چرا یک جاسوس باید به راحتی در بدنه مدیران دولتی قرار گیرد؟

مصطفی امیری نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی شاخص، با اشاره به حواشی سفیر آلمان در ایران اظهار کرد: ما اکنون در دنیا با نوعی بحران مواجه هستیم که یک طرف همه این بحران‌ها و دعواها امریکاست، و این شش ضلع بحران را روسیه، کره شمالی، چین، ونزوئلا، فلسطین و ایران تشکیل می‌دهد.

وی افزود: موضوع اصلی و اشتراک تمام این شش ضلع درواقع یک بعد اصلی یعنی نظامی و امنیتی است، ما امروز در جنگی به نام جنگ هیبریدی، یعنی ترکیبی از تمام جنگ‌ها قرار گرفتیم.

کارشناس مسائل سیاسی اذعان کرد: مولفه اصلی جنگ هیبریدی به مسئله امنیتی برمی‌گردد و هدف اصلی امریکا در منطقه غرب آسیا، بحث مسائل امنیتی است که پازل اصلی آن‌ها این است که درواقع جبهه مقاومت را تضعیف کند.

امیری‌نژاد عنوان کرد: اکنون موضوعی که در مسائل امنیتی مطرح است، این است که متاسفانه در مدیران میانی شاهد نفوذ جاسوس‌هایی هستیم که در اثر وادادگی این مدیران اتفاق می‌افتد.

وی ابراز کرد: غربی‌ها خودشان اذعان می‌کنند که اگر مدیران بی‌لیاقت بر سر کار باشند، کار ما را راحت می‌کنند و نیازی نیست که برای نفوذ یا جاسوسی بخواهیم کار شاقی انجام دهیم که متاسفانه این مسئله امروز محرز است.

کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد: ما امروز حتی وزیری را بر راس امور داریم که نه تنها به وظایف خود واقف نیست؛ بلکه اشرافیت کامل بر امور داخلی و خارجی ندارد.

وی تصریح کرد: درواقع دشمن ستون جاسوسی را در ایران چیده است؛ به طوری که می‌بینیم برخی از مدیران با آن طرف آب بسیار چفت هستند و متاسفانه وزارت اطلاعات هم به نوعی غربگراست و درواقع مولفه‌های آن‌ها را دنبال می‌کند و نباید انتظار پاسخی صریح را هم در مسائل جاسوسی، از آن داشته باشیم.

پشت پرده جاسوسی‌ها، تضعیف و فشار بر جبهه مقاومت است

این مدرس دانشگاه با اشاره به پشت پرده جاسوسی آلمان در ایران یادآور شد: موضوع اصلی در این میان و تحولات منطقه، بحث‌های امنیتی است که فشار اصلی روی جبهه مقاومت است تا این جبهه را با نقشه‌های کوتاه مدت یا بلند مدت نیز متلاشی کنند.

این کارشناس سیاسی در ادامه گفت: تصور می‌کردند که با شهادت سردار سلیمانی، قله مقاومت از بین می‌رود اما نه تنها قله مقاومت از بین نرفت، بلکه بدنه آن هم روز به روز فعال شده است که اکنون حشدالشعبی و سایر نیروها خواهان خروج امریکا از منطقه هستند.

امیری‌نژاد اضافه کرد: متاسفانه موضوعی که ما در داخل و سیاست وزارت خارجه مواجه هستیم این است که موضع قاطعی را در برابر جریانات جاسوسی که مصادیق آن را در روزهای اخیر شاهد هستیم، نشان نمی‌دهند.

وی افزود: به تعبیری می‌‎خواهند کشور را به لبه پرتگاه ببرند تا بگویند که ما در فشار و مضیقه هستیم و بحث مذاکره به میان بیاورند و مذاکره با امریکا را توجیه کنند.

کارشناس مسائل سیاسی تاکید کرد: وزارت خارجه باید پاسخی قاطع در برابر جاسوسی آلمان داشته باشد و آن‌ها را پای میز مباحث حقوقی بکشد و این مطالبه‌گری را داشته باشد که چرا یک جاسوس باید به راحتی در بدنه مدیران دولتی قرار گیرد؟

امیری‌نژاد بیان کرد: این یک ولنگاری و بی‌تدبیری در بدنه مدیران میانی ماست که تربیت یافتگان غرب هستند و هدف اصلی آن‌ها خدمت به غرب است تا خدمت به اسلام؛ لذا باید تصفیه مدیریتی در بحث مدیران اجرایی و وزارتخانه‌ها داشته باشیم.

انتهای پیام/ 1300

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار