وزارت نفت حقوق جایگاهداران سوخت را پرداخت نکرده است/ برخی جایگاه‌ها به مرز ورشکستگی رسیده‌اند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 154235
تاریخ انتشار: ۵ دی ۱۳۹۶ - ۱:۲۹
رئيس اتحاديه جايگاهداران سوخت استان قزوین:
شاخص : رئيس اتحاديه جايگاهداران سوخت استان قزوین گفت: عدم پرداخت کارمزد جایگاهداران مشکلاتی همچون پرداخت نشدن حق و حقوق پرسنل، تعویق افتادن حق بیمه تامین اجتماعی و معوقات اقساط بانکی و هزینه‌های جاری را ایجاد کرده است.

به گزارش شاخص، رضا یعقوبی ظهار کرد: عدم پرداخت کارمزد آبان و آذرماه و همچنین تعدیل سال ٩۶به جایگاهداران از سوی وزارت نفت باعث شده تا برخی از جایگاه‌ها به دلیل ناتوانی خرید فرآورده، در آستانه تعطیلی ناخواسته قرار بگیرند.

وی افزود: در صورت پرداخت نشدن کارمزد و دستمزد جایگاهداران، این صنف با مشکلات عدیده ای مواجه می‌شود و آنطور که شایسته است همکاران جایگاهدار نمی‌توانند به مردم خدمات ارائه کنند.

رئیس اتحادیه جایگاهداران سوخت استان قزوین اذعان کرد: با توجه به حساسیت و مهم بودن خدمات این صنف که در طول شبانه روز و در کل ایام سال باید آماده خدمات به مردم باشند، مسئولین وزارت نفت هرچه سریعتر درجهت رفع مشکلات این صنف باید اقدام موثری کنند.

وی بیان کرد: عدم پرداخت کارمزد جایگاهداران مشکلاتی همچون پرداخت نشدن حق و حقوق پرسنل، تعویق افتادن حق بیمه تامین اجتماعی و معوقات اقساط بانکی و هزینه‌های جاری را ایجاد کرده است.

این مسئول عنوان کرد: طی گزارش‌های اعلام شده برخی از بانک‌ها به دلیل پرداخت نکردن اقساط تسهیلات جایگاهداران، اقدام به مسدود کردن حساب‌های بانکی متصل به جایگاه‌ها کرده اند.

وی گفت: در صورت عدم پرداخت تعدیل و کارمزد و بروز مشکلات تعطیلی در سطح جایگاه‌ها هیچ مسئولیتی متوجه صاحبان اماکن عرضه سوخت نخواهد بود.
مسئولان شرکت نفت میزان کارمزد را به بودجه کشور پیوند می‌دهند
یعقوبی افزود: جایگاهداران این روزها حال خوشی ندارند و بخش عمده ایی از صاحبان عرضه سوخت حتی هزینه‌های جاری خود را هم نمی توانند تامین کنند.وی ادامه داد: براساس آخرین آمار در کل کشور حدود ۷۰۰۰ جایگاه سوخت وجود دارد که ۹۰ درصد آنها با مشکلات گوناگونی روبرو هستند و وضع نامناسب جایگاهداران موجب شده تا تعداد زیادی از جایگاهداران در آستانه ورشکستگی قرار گیرند و اگر عشق به نظام، رهبری و مردم نبود حاضر به ادامه کار نبودند.این مسئول مهمترین مسئله و مشکل جایگاهداران را کارمزد عنوان کرد و افزود: معمولا در همه کشورها و حتی در ایران کارمزدی که برای بخش خدمات در نظر گرفته شده بین ۱۰ تا ۱۵ درصد است؛ اما دستمزدی که برای جایگاهداران در نظر گرفته شده و پرداخت می‌شود ۳.۵ درصد است؛ که این دستمزد نیز به بهانه‌های مختلف مدتی است پرداخت نمی‌شود.عضو هیئت مدیره کانون جایگاهداران سوخت سراسر کشور بیان کرد: مسئولان شرکت نفت میزان کارمزد را به بودجه کشور پیوند داده و نبود بودجه را عامل کمی کارمزد می‌دانند، منتها این مشکل راهکار دارد.

وی در پایان گفت: ما بارها به شرکت نفت اعلام کرده‌ایم که می‌توانیم به صورت حق العمل کار کنیم و سود خود را از مردم دریافت کنیم تا بار مالی کارمزد روی بودجه کشور نباشد؛ ولی متاسفانه این مهم نیز فراهم نشده است.

منبع: صبح قزوین

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار