وزارت ورزش و جوانان به حیات خلوت سیاسی دولت تبدیل شده‌است
کد خبر: 103490
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۸:۰۶
رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی:
شاخص : رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی با بیان اینکه وزارت ورزش به حیات خلوت دولت تبدیل شده‌است، اظهار کرد: متاسفانه تخصص، بودجه و هدف در ورزش کنونی کشور مورد توجه نیست و نمی‌توان آن را به شکل صحیح ارزیابی کرد

به گزارش خبرنگار ورزشی شاخص، غلامرضا نوروزی در مراسم اولین همایش ملی تحولات علوم ورزشی در حوزه سلامت، پیشگیری و قهرمانی که صبح امروز در سالن اجتماعات دانشکده علوم انسانی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به هزینه‌های سنگین درمان علم پزشکی، جامعه و شهروندان جهت حفظ سلامت باید به سمت فعالیت‌های فیزیکی مناسب و ورزش مستمر حرکت نماید.

وی اذعان داشت: با رعایت بهداشت فردی و بهبود شیوه زندگی می‌توان از شیوع بیماری‌های واگیردار در جامعه پیشگیری کرد.

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی با اشاره به اینکه ورزش علمی‌ترین، ساده‌ترین و ارزان‌ترین راه پیشگیری و درمان است، عنوان کرد: ورزش در درمان بسیاری از بیماری‌ها اعم از چربی و دیابت نوع ۲ می‌تواند بسیار کمک کننده باشد.

این مسئول در ادامه افزود: نقش ورزش در زندگی صنعتی و پر استرس امروز کاملا مشهود بوده و علم پزشکی نیز در این راستا گام‌های متعددی برداشته است.

نوروزی با بیان اینکه علم پزشکی ورزشی نزدیک به یک دهه جایگاه واقعی خود را در کشور پیدا کرده، ابراز کرد: ورزش باید به صورت فرهنگ درآید تا در راستای پیشگیری و درمان بیماری‌های غیرواگیر حرکت کنیم.

در ادامه حشمت‌الله فلاحت‌پیشه با بیان اینکه وزارت ورزش به حیات خلوت دولت تبدیل شده‌است، اظهار کرد: متاسفانه تخصص، بودجه و هدف در ورزش کنونی کشور مورد توجه نیست و نمی‌توان آن را به شکل صحیح ارزیابی کرد و این امر به دلیل عدم شکل‌گیری صحیح آن است.

وی با اشاره به وضعیت نامناسب ورزش ایران در دستیابی به چشم‌اندازها، اذعان داشت: دولت موظف به بودجه‌گذاری صحیح برای کسب رتبه نخست در ورزش قهرمانی و همگانی است.

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی با بیان اینکه در واگذاری بودجه در بخش تخصیص‌یافته و پیشگیری اختلاف زیادی مشاهده می‌شود، عنوان کرد: در بحث تخصیص یافته دولت موظف است اجازه ندهد بودجه عمومی کشور صرف تیم‌های اصلی کشور در لیگ برتر فوتبال شود و این تیم‌ها موظف به خودگردانی هستند.

این مسئول در ادامه با اشاره به بودجه پیشگیری بیماری‌ها در جامعه، افزود: ۹۵۰۰میلیارد ریال بودجه این بخش به جای توجه به پیشگیری، صرف درمان می‌شود و اعتقاد داریم باید در حوزه پیشگیری ضابطه‌مند عمل کنیم.

در ادامه محمد مشهدی‌آقایی مدیرکل ورزش و جوانان استان گفت: استان قزوین با جمعیت یک میلیون و ۲۰۰ نفر جایگاه خوبی در ورزش کشور به خود اختصاص داده است.

وی ادامه داد: ۲ مدال المپیکی مهدی یعقوبی و احسان لشگری نمونه بارز از ظرفیت ورزشی استان بوده و همچنین در سال ۹۴ کسب ۱۲ مدال جهانی، ۴۷ مدال آسیایی و ۸۷ مدال بین المللی حاصل زحمات جوانان استان است.

این مسئول در خصوص توجه به ورزش افزود: هزینه در بخش ورزش موجب کاهش هزینه‌ها در بخش درمان می‌شود.

انتهای پیام/۷۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار