وزیر بهداشت در منزل جوان‌ترین شهید کشور+عکس - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 87462
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۸
شاخص : وزیر بهداشت در سفرش به جنوب استان سیستان و بلوچستان، به منزل خانواده شهیدی رفت که فرزندشان در ۱۱ سالگی عازم جبهه شد و پس از ۸ ماه به شهادت رسید.

به گزارش شاخص نیوز‌: سیدحسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت دولت یازدهم مطلبی را با عنوان «کم سن ترین قهرمان ملی» در صفحه شخصی اینستاگرامش منتشر کرد.

هاشمی در این باره نوشت: در سفر به جنوب استان سیستان و بلوچستان، در حوالی نیکشهر، توفیق داشتم به منزل خانواده شهیدی بروم که نوجوان رعنای خود را در سن ۱۱ سالگی به جبهه فرستاده بودند و وی پس از هشت ماه به شهادت رسیده بود.

شهید سبیل اخلاقی، جوان ترین و کم سن و سال ترین شهید کشور است. وقتی پای صحبت های پدر و مادر کهنسال و بزرگوارش نشستم، با آنکه بی هیچ امکاناتی در ساده ترین شرایط روزگار می گذراندند، بسیار شکرگذار بودند.

بالاترین مرحله ایثار و فداکاری، گذشتن از جان برای دفاع از دین، وطن و هموطن است. همان مناعت طبع و دل دریایی که وجه مشترک همه خانواده شهداست.

ای کاش که ما هم بتوانیم به سهم خود پاسدار خون جوانانی باشیم که از جان شیرین گذشتند، تا ما و فرزندانمان در آسایش و آبادانی زندگی کنیم.

شهید سبیل اخلاقی در سال ۵۳ متولد و در سال ۶۴ در سن ۱۱ سالگی عازم مناطق جنگی شد. در نهایت در ۹ بهمن ۶۴ هنگام عملیات والفجر ۸ در منطقه هورالعظیم به فیض عظیم شهادت نائل شد.

شهید اخلاقی یک قهرمان ملی است. کم سن و سال ترین قهرمان ملی

منبع: فارس

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار