وزیر ویژه تقویت زاد و ولد در ژاپن! - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 74915
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۴ - ۹:۵۵
شاخص : نخست وزیر ژاپن در جریان تغییرات اخیر در کابینه این کشور یک وزیر مسئول پیشبرد سیاست‌های تقویت نرخ زاد و ولد و افزایش هزینه‌های مراقبت از سالمندان و کودکان منصوب کرد.

به گزارش پایگاه شاخص، نخست وزیر ژاپن در جریان تغییرات اخیر در کابینه این کشور یک وزیر مسئول پیشبرد سیاست‌های تقویت نرخ زاد و ولد و افزایش هزینه‌های مراقبت از سالمندان و کودکان منصوب کرد.

به گزارش شبکه بلومبرگ، انتصاب این وزیر از سوی شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن به منظور مقابله با کاهش شدید جمعیت این کشور در سالهای آینده صورت گرفته است.

کاتسونوبو کاتو، معاون دبیر ارشد کابینه دولت ژاپن که یکی از مقامهای ارشد سابق در وزارت اقتصاد ژاپن بوده در جریان تغییرات جدید نخست وزیر ژاپن در کابینه به عنوان وزیر مسئول اجرای سیاستهای تقویت نرخ زاد و ولد و توسعه هزینه‌های نگهداری از سالمندان و کودکان منصوب شده است.

آبه در جریان تغییرات جدید در کابینه‌اش که امروز (چهارشنبه)‌ اعلام شد بخش از تیم اساسی خود شامل آکیرا آماری، وزیر اقتصاد،‌ تارو آسو، وزیر دارایی و یوشیهیده سوگا، دبیر ارشد کابینه ژاپن را حفظ کرده است.

ژاپن به دلیل آن که یکی از پایین‌ترین نرخ های زاد و ولد در جهان را دارد و بخش زیادی از جمعیتش سالمند بوده یا در حال ورود به جرگه سالمندان هستند، با تهدید کمبود نیروی کار و افزایش چشمگیر هزینه‌های رفاهی درسالهای آینده روبرو است. شینزو آبه در طرح خود قصد دارد جلوی کاهش جمعیت ۱۲۷ میلیون نفری فعلی ژاپن به زیر ۱۰۰ میلیون نفر در ۵۰ سال آینده را با تشویق به فرزندآوری بیشتر بگیرد.

انتهای پیام/۴۰۰/د/ش
منبع: ایسنا

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار