زیرساخت‌های جاده‌ای برخی از محورهای استان نامناسب است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 153022
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - ۳:۲۱
جانشین فرماندهی انتظامی قزوین:
شاخص : جانشین فرماندهی انتظامی قزوین گفت: خرابی روکش آسفالت در برخی از محورهای مواصلاتی از مشکلاتی است که با آن مواجه هستیم و از عوامل مهم بروز تصادفات در روزهای بارانی و زمستانی است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، سرهنگ سلمان امیری جانشین فرماندهی انتظامی قزوین پیش از ظهر امروز در آغاز طرح زمستانه که در پلیس راه قزوین-زنجان برگزار شد اظهار کرد: استان قزوین از طریق ۶ محور مهم، پل ارتباطی استانهای شمالی، غربی و مرکزی کشور است.

وی افزود: قزوین یک استان پر تردد است و ما روزانه ۳۵۰ هزار تردد خودرو را در محورها داریم که این میزان در روزهای تعطیل و ایام نوروز به ۸۰۰ هزار و یک میلیون تردد می‌رسد.

جانشین فرماندهی انتظامی قزوین ابراز کرد: وجود بزرگراه‌ها، گردنه‌های برفی و راه‌های روستایی مهم به حساسیت استان ما اضافه کرده است.

این مسئول عنوان کرد: گردنه‌های مهمی همچون گردنه کوهین، قسطین لار، هجیب و آوج مرکز تردد بسیاری از خودروها در طول سال است و توسط مامورین پلیس راه پوشش داده می‌شود.

وی با بیان اینکه همه دستگاه‌ها باید آمادگی لازم را برای فصل زمستان داشته باشند گفت: ۲۸ دستگاه در امور ترافیکی و راه‌های استان مشارکت دارند.

امیری تصریح کرد: آمادگی همه دستگاه‌ها کمک می‌کند تا سفری ایمن و بدون دغدغه را برای تمام مسافرانی که قصد تردد از محورهای استان دارند رقم بزنیم.

این مسئول خاطرنشان کرد: علی رغم آموزش‌ها و توصیه‌های ایمنی به رانندگان اما در روزهای بارندگی شاهد بروز تصادفات زیادی بودیم که نشان می‌دهد باید برخورد جدی بارانندگان خاطی داشته باشیم.

جانشین فرماندهی انتظامی قزوین گفت: ۵۰ درصد از کشته‌شدگان تصادفات فوتی در سر صحنه و ۵۰ درصد هم در زمان انتقال به بیمارستان اتفاق می‌افتد.

وی تصریح کرد: خرابی روکش آسفالت در برخی از محورهای مواصلاتی از مشکلاتی است که با آن مواجه هستیم و از عوامل مهم بروز تصادفات در روزهای بارانی و زمستانی است که امیدواریم به این مسئله پرداخته شود.

امیری با بیان اینکه آمار تصادفی فقط از طریق پلیس راه اعلام می‌شود افزود: ۲۱ دوربین سرعت سنج و ثابت در محورهای استان فعال هستند که نقش بسزایی در کاهش تصادفات دارند.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار