ایران جانبی

» وقتی فاصله‌گذاری اجتماعی برای دولت رنگ می‌بازد/ صف توزیع سیم‌کارت یا شیوع کرونا؟
کد خبر: 206501
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۳:۰۳
شاخص گزارش می‌دهد؛
شاخص : از آنجایی که ثبت نام سیمکارت رایگان تا ۱۸ اردیبهشت تمدید شد، طبق گزارش میدانی خبرنگار ما، امروز هم مشاهده کردیم که دفاتر پیشخوان در سطح شهر قزوین شلوغ است و همچنان شاهد صف‌های طویل در مقابل این دفاتر هستیم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، بر هیچکس پوشیده نیست که شیوع ویروس کرونا، تبعات زیادی هم به دنبال داشت که مهمترین آن ضرر و زیان اقتصادی و در تنگنا قرار گرفتن معیشت مردم در کشورمان شد که این تبعات در سطح جهان هم به طور محسوسی قابل لمس است و چه بسا که بسیاری از کشورهای پیشرفته وضعیتی بسیار بحرانی‌تر و دشوارتری در این زمینه دارند.

دو ماه از درگیری کشور با ویروس کرونا، می‌گذرد و این روزها شاهد از سر گرفتن روال عادی زندگی و فعالیت‌ها در جامعه هستیم. در این دو ماه برنامه‌های متعددی از سوی مسئولین و دستگاه‌ها برای کنترل و پیشگیری از شیوع این ویروس منحوس بودیم که با همکاری مردم تا حد مطلوبی هم اجرایی شد.

در این میان تعطیلی مشاغل و کسب و کارها، طبیعتا آسیب‌های جدی را برای خانواده‌ها به دنبال داشت و باعث شد تا به لحاظ درآمدی و معیشتی متضرر شوند؛ به ویژه کارگران فصلی و روز مزد و اقشار آسیب پذیر در این گروه از خانوارها قرار دارند؛ همچنین حتی برخی از افراد کسب و کار خود را از دست دادند.

چنین شرایطی می‌طلبد تا دولت بستری را برای حمایت از مردم و اقشار آسیب‌دیده در جریان کرونا، فراهم کند تا شاید مرهمی بر زخم‌های اقتصادی و معیشتی مردم شود؛ از این رو زمزمه‌هایی از پرداخت وام یک میلیون تومانی به سرپرستان خانوارها از سوی دولت به گوش رسید تا اینکه بلاخره این طرح وارد فاز عملیاتی شد که آن هم باز مشقت‌هایی را برای مردم ایجاد کرد.

به طوری که اعلام شد تا سرپرستان خانوارها برای دریافت این وام باید از سیمکارتی که با نام خودشان است نیز پیامکی را ارسال و درخواست وام کنند؛ این روش باعث شد تا بسیاری از سرپرستان خانوار که سیمکارتی به نام خود ندارند نیز به فکر تهیه این سیمکارت بی‌افتند.

بنا بر اعلام وزارت رفاه کار و تامین اجتماعی، مقرر شد سرپرستان خانوار شماره ملی خود را از طریق سیم کارتی که به نام خودشان باشد به سرشماره ۶۳۶۹ پیامک تا شرایط احراز آنان و در نهایت واریز مبلغ تسهیلات صورت گیرد.

تعداد زیادی از سرپرستان خانوار فاقد شرط مالکیت سیمکارت به نام خود بودند؛ که این مشکل با مساعدت اپراتور‌های تلفن همراه کشور حل شده و طرح ارائه سیم کارت رایگان به این قشر از هموطنان در دستور کار نمایندگی‌ها و دفاتر پیشخوان قرار گرفت.

در روزهای ابتدایی این طرح شاهد حضور گسترده مردم در دفاتر پیشخوان برای دریافت سیمکارت بودیم که این حجم از جمعیت و نادیده گرفتن فاصله گذاری اجتماعی در این دفاتر، خود بستری برای شیوع بیشتر کرونا و اضافه شدن به بیماران شد و درواقع مشکل مردم و مسئولین را چندبرابر کرد.

مدیرکل دفتر مدیریت کیفیت و امورمشتریان شرکت پست اعلام کرده است که با تصمیم وزیر ارتباطات این روش واگذاری سیم کارت ملغی و مقرر شد متقاضیان با مراجعه به درگاه‌های الکترونیک، ثبت نام سیم کارت اپراتور‌ها و ثبت اطلاعات دقیق شامل اطلاعات هویتی، اطلاعاتی مکانی درخواست خود را ثبت و شرکت ملی پست طی همکاری مشترک با اپراتور‌ها این سیم کارت‌ها را درب منازل تحویل و عملیات احراز هویت مالکان را در نشانی هموطنان در سرتاسر کشور انجام دهد.

از آنجایی که ثبت نام سیمکارت رایگان تا ۱۸ اردیبهشت تمدید شد، طبق گزارش میدانی خبرنگار ما، امروز هم مشاهده کردیم که دفاتر پیشخوان در سطح شهر قزوین شلوغ است و همچنان شاهد صف‌های طویل در مقابل این دفاتر هستیم.

برای در جریان قرار گرفتن ماجرا نیز به میان مردم رفتیم تا صحبت‌هایشان در این باره را بشنویم که یکی از شهروندان در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: اولین سوال من این است که مگر قرار نیست سیمکارت رایگان در اختیار مردم قرار گیرد؟ اما وقتی برای تهیه سیمکارت به دفاتر مراجعه می‌کنیم هزینه ۳۵ الی ۴۰ هزار تومانی را از ما طلب می‌کنند.

وی تصریح کرد: بسیاری از کسانی که می‌خواهند این وام را دریافت کنند؛ از اقشار ضعیف و بی بضاعت جامعه هستند و طبیعتا همین هزینه خرید سیمکارت را هم ندارند! به طوری که روز گذشته فردی برای دریافت سیمکارت مراجعه کرد اما به دلیل نداشتن حتی پول تهیه سیمکارت، نیز دست خالی برگشت و پاسخ کارکنان دفتر پیشخوان این بود که هر وقت هزینه داشتی برگرد!

یک خانم مسن که از صبح در صف انتظار بود، گفت: من و همسرم مسن هستیم و فرزندانمان هم با ما زندگی نمی‌کنند، ما به خاطر کم‌سوادی با راه و روش تهیه الکترونیکی سیمکارت هم آشنا نیستیم بنابراین مجبوریم در این شرایط شیوع ویروس هم خارج از منزل بیاییم و در این دفاتر کار خود را پیگیری کنیم که ممکن است خطر ابتلا را هم برایمان به دنبال داشته باشد.

وی تاکید کرد: انتظار داشتیم که دولت به جای این مشقت‌ها، نیز دست ما را بگیرد و در این روزهای سخت کمک حال ما باشد نه اینکه برای دریافت وام یک میلیونی هم مجبور به گذراندن چندین موانع باشیم که ما را بیشتر دچار استرس و نگرانی می‌کند؛ اگر خودم برای کارهایم از منزل خارج نشوم کسی نیست که کارهایم را انجام دهد، از این رو همسر بیمارم را در منزل گذاشتم و خودم برای پیگیری امور آمده‌ام.

یکی‌دیگر از شهروندان که کارگر روزمزد بود، ابراز کرد: می‌دانیم که کرونا برای همه آسیب‌زا بوده و جان و مال مردم را تهدید می‌کند. اما سوالم از دولت این است که وام یک میلیون تومانی می‌تواند چاره مشکلات چندماهه مردم ضعیف و کم درآمد و حتی بدون درآمد باشد؟ چرا مسئولین تصمیم بلندمدت و موثرتری را اتخاذ نکردند؟

وی تاکید کرد: نیازما فقط با وام یک میلیونی که آن هم معلوم نیست چه زمانی به دستمان برسد، حل نخواهد شد. چراکه ما با چند فرزند و هزینه‌های زندگی باید به حداقل درآمد مستمر دسترسی داشته باشیم، بر اثر بیکاری در این دوماه نیز هزینه‌های زیادی مانند اجاره خانه به تعویق افتاده و نتوانستیم پرداخت کنیم.

این شهروند یادآور شد: بسیاری از کارفرمایان هم به خاطر متضرر شدن در این شرایط، کار را تعطیل کردند و از این رو ما کارگرها بیکار شدیم و منبع درامدی نداریم؛ از طرفی هم فرزندان محصل داریم که آن هم یک مشکل دیگر است چراکه به خاطر آموزش مجازی مجبور به پرداخت هزینه اینترنت هستیم، درحالی که توان تامین آن را نداریم و مجبوریم که فرزندانمان از تحصیل باز بمانند.

وی یادآور شد: از طرفی هم برخی از دوستان و آشنایان ما می‌گویند که یارانه آن‌ها پرداخت نمی‌شود و علت آن را هم نمی‌دانند؛ دولت باید پاسخگوی این بی‌نظمی‌ها باشد.

پسرجوانی که در صف انتظار بود، به خبرنگار ما گفت: بسیاری از مراجعه‌کنندگان به دفاتر سالمندان و افراد مسن هستند که توان انجام کارهای اینترنتی را ندارد؛ دیدن این صحنه‌ها واقعا تاسف آور است؛ اگر در این تجمعات باز هم شیوع ویروس و تعداد مبتلایان افزایش پیدا کند، مقصر اصلی چه کسی است؟ مردم یا دولت؟

وی تصریح کرد: با گذشت چندین سال از واریز یارانه، آیا دولت اطلاعات سرپرستان خانوار را ندارد که اکنون مردم مجبور به پشت سر گذاشتن هفت‌خان رستم برای دریافت وام یک میلیونی هستند؟ روش‌ها زیادی برای واریز این مبلغ وجود دارد تا مردم هم به سختی نیفتند.

یکی از کارمندان دفاتر پیشخوان در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، عنوان کرد: از زمانی که دریفات سیمکارت اعلام شده، نیز ما روزانه با حجم زیادی از مراجعه‌کنندگان مواجه هستیم که این موضوع سلامت ما را هم در خطر انداخته است.

وی افزود: از طرفی هم به خاطر مراجعات بالا، در طول کار با قطعی سایت هم مواجه می‌شویم که روند کار را کند می‌کند و معطلی مردم را افزایش می‌دهد؛ ما مجبوریم تا پاسخگوی مراجعات مردم باشیم و چاره‌ای نداریم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، طی این روزها تصاویر وفیلم‌های زیادی از صف‌های طویل ثبت نام سیمکارت رایگان منتشر شده که نشان دهنده نقض آشکار فاصله گذاری اجتماعی است؛ با تمام تاکیدات مسئولین به ویژه وزرات بهداشت بر خانه ماندن و رعایت نکات بهداشتی اما در مقابل مشاهده می‌کنیم که خود دولت برنامه‌ای را طرح‌ریزی می‌کند که اساسا تمام پروتکل‌های بهداشتی را زیر پا می‌گذارد!

در این روزهای کرونایی باید گفت که مردم ایران واقعا خوش درخشیدند و چه از لحاظ رعایت توصیه‌های بهداشتی و چه حفظ تعاملات اجتماعی نیز بسیار عملکرد خوبی داشتند؛ به طوری که در کشورهای غربی شاهد خالی کردن فروشگاه‌ها و هجوم مردم بودیم؛اما مردم ایران نه تنها چنین حرکت‌هایی را انجام ندادند بلکه به واسطه اعتقادات دینی و روحیه نوع دوستانه نیز در قالب طرح‌های مختلف، دستگیر نیازمندان و آسیب‌دیدگان در این شرایط بودند.

چه خوب بود که دولت به جای این بی سلیقگی در پرداخت وام یک میلیون تومانی نیز روشی بهتر و کارآمدتری را برای حمایت از اقشار آسیب دیده اتخاذ می‌کرد؛ بنابه گفته خود مردم، دولت قطعا اطلاعات سرپرستان خانوار را در دسترس دارد و دیگر چه لزومی برای این طی کردن این مراحل بود؟

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار