ولادت ۵۸ نوزاد در هر شبانه روز/ متولدین پسر در قزوین بیشتر از دختر است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 142827
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۰
مدیرکل ثبت احوال استان قزوین خبر داد
شاخص : مدیرکل ثبت احوال استان قزوین با بیان اینکه در هر شبانه روز 58 نوزاد متولد می‌شوند، گفت: نسبت جنسی ولادت 107.8 است یعنی در مقابل 100 واقعه ولادت دختر 107 واقعه ولادت پسر به ثبت رسیده است.

محمدصدرا آراسته مدیرکل ثبت احوال استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، در رابطه با آمار ولادت درچهار ماهه اول ۹۶  اظهار کرد: تعداد ۷ هزار و ۱۶۴ نفردر کل استان متولد شده اند که ۳ هزار و ۷۱۶ پسر و ۳ هزار و ۴۴۸ نفر دختر هستند.

وی با بیان اینکه ۳هزار و ۳۳۹ نفر از متولدین برای شهر قزوین هستند، افزود: نسبت جنسی ولادت ۱۰۷٫۸ است یعنی در مقابل ۱۰۰ واقعه ولادت دختر ۱۰۷ واقعه ولادت پسر به ثبت رسیده است.

این مسوول در خصوص فوت‌های ثبت شده بیان کرد: تعداد کل وفات در چهار ماهه اول هزار و ۹۱۹ نفر در سطح استان بوده که هزار و ۲۵۶ در شهرستان قزوین ثبت شده است.

آمار فوت مردان قزوینی بیشتر از زنان است

آراسته افزود:  از تعداد فوت‌های ثبت شده در چهار ماهه ابتدای سال ۱۱۲۰ نفر مرد و ۷۹۹ فوت زن به ثبت رسیده است .

مدیرکل ثبت احوال استان قزوین با اشاره به اینکه ۴۵ درصد از جمعیت استان کارت ملی هوشمند دریافت کرده‌اند، بیان کرد:  کل واجدین شرایط برای اخذ کارت ملی هوشمند  ۹۷۶هزارو ۷۰۲ هستند که تاکنون برای۴۴۷ هزارو ۶۱۸ کارت ملی هوشمند صادر شده است.

وی با اشاره به اینکه مهلت تعویض کارت‌های شناسایی ملی تا پایان سال جاری می باشد، افزود به جهت جلو گیری از ازدحام در دفاتر پستی و دفاتر پیشخوان دولت؛ اداره کل با ایجاد ۳۲ دفتر خدمات پیشخوان دولت و ۱۷ دفتر پستی در سراسر استان آمادگی دارد نسبت به صدور کارت هوشمند ملی مردم استان اقدام نماید.

این مسوول ابراز کرد: تقاضا داریم واجدین شرایط هر چه سریع‌تر نسبت به هوشمندسازی کارت ملی اقدام کنند و از موکول کردن به روزهای پایانی خودداری کنند.

مدیرکل ثبت احوال استان قزوین تصریح کرد:  بنا بر مصوبه هیات دولت کارت ملی هوشمند از سال آینده کاربردی خواهد شد.

آراسته در خصوص آمارهای ثبت شده در زمینه ازدواج و طلاق گفت: در چهار ماهه امسال تعداد ۳۱۷۶ واقعه ازدواج  و ۸۵۹ واقعه طلاق به ثبت رسیده است.

انتهای پیام/۱۰۰۳

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار