ولایتمداری و صبر ویژگی های برجسته رزمندگان جنگ تحمیلی/گفتمان سازش دستاوردهای هسته ای را نابود می کند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 66163
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۴ - ۸:۵۳
نویسنده کتاب«پایی که جا ماند» تاکید کرد:
شاخص : رئیس دفتر دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: ما برخلاف عرصه گفتمان مقاومت در عرصه گفتمان سازش حرفی برای گفتن نداریم.

به گزارش خبرنگار فرهنگی شاخص، سید ناصر حسینی‌پور نویسنده “کتاب پایی که جا ماند” ظهر امروز در مراسم خاطره‌گویی از آزادگان و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس که در حسینیه شهید مطهری سپاه صاحب‌الامر(عج) قزوین برگزار شد، گفت: همه افراد در زندگی فردی و اجتماعی تنها دو راه در پیش رو دارند که تنها می‌توانند یکی از آن دو را برگزینند.
رئیس دفتر دبیر شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: یکی از این دو راه پذیرش سالاری و سروری نظام سلطه و راه دیگر پذیرش مکتب اهل‌بیت است.
این مسئول در ادامه با بیان این‌که انسان‌ها در انتخاب روش زندگی مختار هستند، عنوان کرد: در همسایگی ما کسانی هستند که راه اول را برگزیده و از زیست انسانی به حیوانی گرویده و در حال خوش‌گذراندن هستند.
حسینی با اشاره بر این‌که سازوکار نظام سلطه ایجاد آسایش و راحتی در زندگی دنیا است، تشریح کرد: گروهی که مکتب اهل‌بیت را پذیرفتند در دنیا روی راحتی را نخواهند دید و آسایش برای آنان معنا ندارد.
این نویسنده با بیان این‌که آزادگان ما شامل گروهی هستند که مکتب اهل بیت را پذیرفته‌اند، گفت: پیروان این مکتب و آزادگان ما از آب و خاک و کیان این ملت در برابر دشمن قسم‌خورده و بی‌رحمی که برخلاف آن‌چه در فیلم‌ها می‍‌بینیم با انگیزه بالا با ما به مبارزه برخواسته، دفاع کرده‌اند.
وی پیروزی در مقابل این دشمن با عزم و انگیزه را نتیجه گفتمان مقاومت دانسته و استدلال کرد: در گفتمان سازش هیچ‌گاه به سوخت ۲۰ درصد دست نیافته و به آن‌چه هست قانع می‌شویم و دستاوردهای باارزش خود را از دست خواهیم داد.
نویسنده کتاب «پایی که جا ماند» با صراحت عنوان کرد: ما برخلاف عرصه گفتمان مقاومت در عرصه گفتمان سازش حرفی برای گفتن نداریم.
ناصری ادامه داد: اورانیوم غنی شده ۲۰ درصدی که امروز برای گفتمان سازش از آن استفاده می‌کنیم نتیجه مقاومت شهدای هسته‌ای ما است.
رئیس دفتر دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره بر خدمات ارزنده شهدایی هم‌چون حسن باقری و دکتر چمران، اظهار کرد: اگر شهدای هسته‌ای ما در زمان جنگ بودند به طور یقین مانند فرماندهان دوران جنگ نام برده می‌شدند.
این مسئول در ادامه ولایت ‌مدار بودن را از ویژگی‌های رزمندگان دانسته و یادآور شد: از دیگر ویژگی‌های رزمندگان عزیز کشورمان صبر است.
ناصری در ادامه با اشاره به فیلم اکران شده در جشنواره عمار که نشان از صبر یک جانباز قطع‌نخاعی داشت، تشریح کرد: در زمان اکران این فیلم ده دقیقه‌ای که حدود ۶ دقیقه تصویر بسته یک سقف را نشان می‌داد (تصویری که جانبازان قطع نخاعی ما سال‌های سال است به نظاره آن نشسته‌اند) بیشتر حضار صبرشان تمام شده و قبل از به اتمام رسیدن فیلم، جایگاه خود را ترک کردند.
وی در پایان با اشاره به خاطره‌ای از شهید سلطانی عنوان کرد:عشق به اهل بیت را از دیگر ویژگی رزمندگان است.
انتهای پیام/۶۰۰/پ۱/و

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار