امروز عده‌ای از عربده‌کشی آمریکا و اسرائیل هراس دارند
کد خبر: 99119
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۴
حجت الاسلام ماندگاری:
شاخص : رئیس مؤسسه روایت سیره شهدا با بیان اینکه ولایت مداری مهم‌ترین شاخصه شهدا است، گفت: امروز عده‌ای از عربده‌کشی آمریکا و اسرائیل هراس دارند و در واقع این افراد کم می‌آورند و دنیا را به اسلام ترجیح داده‌اند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدمهدی ماندگاری رئیس مؤسسه روایت سیره شهدا  در مراسم اربعین شهید حجت اسدی که بعداز ظهر امروز پنج‌شنبه (۱۹ فروردین) در مسجد امام خمینی(ره) قزوین برگزار شد، اظهار کرد: به راستی شهید اسدی به تنهایی برای استان و شهر قزوین یک امت بود.

وی با بیان اینکه هنوز سفره شهادت همانند دوران دفاع مقدس باز است، افزود: طبق فرموده امام دیروز و امام امروزمان،  ” نسل امروز اگر از نسل دفاع مقدس جلوتر نباشد قطعاً عقب‌تر نیست”.

ماندگاری در ادامه گفت: اگر جوانان دیروز این مملکت در خاک کشورمان به نبرد با دشمن می‌رفتند امروز نسل شهید اسدی‌ها کیلومترها بیرون از مرزها ‌برای رسیدن به هدفشان خود را به آب و آتش می‌زنند.

asadi05

رئیس مؤسسه روایت سیره شهدا تصریح کرد: اگر احساس می‌کنیم امروز ولایت در غربت قرار گرفته و شهدای مدافع حرم هم در غربت هستند حاکی از آن است که همه ما به تکلیف خود به خوبی عمل نکرده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه مجلس شهدا، مجلس محاکمه وجدان است عنوان کرد: عقب ماندن از قافله شهدا را می‌توان به ۵ دلیل بیان کرد.

ماندگاری با تاکید براینکه ولایت‌مداری مهم‌ترین شاخصه اصلی شهدا است گفت: خداوند در آیه ۵۴ سوره مائده به ولی زمان تاکید فرمودند که اگر اطرافیان تو که در گفتار ادعای ایمان دارند اما در مرحله عمل و ادامه راه، کم آوردند و همراهی نکردند ناراحت نباش که خدا همواره با شماست.

رئیس مؤسسه روایت سیره شهدا  با بیان اینکه ولایت خط قرمز خداوند است، اذعان داشت: رمز سعادت و عاقبت‌بخیری همه در گرو نصرت و همراهی ولی فقیه است که نباید بگذاریم حرف ولی امر مسلمین زمین بماند.

وی تاکید کرد: عاقبت بخیری همه در نصرت ولایت است چرا که عامل استقامت، ولایت مداری و عامل انحطاط، ولایت گریزی است.

ماندگاری بیان کرد: سنت قطعی خداوند هدایت مردم و نصرت دین است که شهدا با دعای خود واسطه آن قرار گرفته‌اند.

وی با اشاره به  آیه ۲۴ سوره توبه  تشریح کرد: دنیاطلبی دومین عامل در جا ماندن از قافله شهدا است که آن‌ها دفاع از اسلام را بر دنیا طلبی ترجیح دادند.

رئیس سیره شهدا ملاک قرار دادن ایمان در انتخاب دوستی‌ها را سومین عامل سربلندی شهدا دانست و افزود: روحیه جهادی و هراس نداشتن از هیچ چیز ۲ عامل دیگر موفقیت شهدا و کم آوردن کسانی است که از مسیر آن‌ها جا مانده‌اند.

ماندگاری در پایان گفت: امروز عده ای از عربده‌کشی آمریکا و اسرائیل هراس دارند و در واقع این افراد کم می‌آورند و دنیا را به اسلام ترجیح داده‌اند.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار