ولی فقیه مهمترین عامل وحدت در جامعه اسلامی است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 108467
تاریخ انتشار: ۲ مرداد ۱۳۹۵ - ۱:۰۴
امام جمعه قزوین:
شاخص : نماینده ولی فقیه با بیان ولایت فقیه سبب وحدت و همبستگی جهان اسلام است. گفت: انسان علاوه بر توجه به نیازهای جسمی، نیازمند حیات انسانی است و امام(ره) با معیارهای الهی، جان تازه‌ای به جامعه بخشیدند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، آیت‌الله عبدالکریم عابدنی امام جمعه قزوین در مراسم افتتاحیه هشتمین دوره طرح ولایت دانشجویی که عصر روز گذشته در سالن اجتماعات دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار کرد: در نگاه دینی، جهاد اصغرمقابله با دشمنان است و جهاد اکبربه معنی مبازره با هوای نفسانی است.

وی با بیان اینکه پیروزی در جهاد اکبر لازمه فتح اصغر است، اذعان داشت: تمامی شهداء قبل از اینکه سرباز میدان اصغر باشند فاتح جبهه اکبر بودند و هوای نفسانی خود را کنترل می‌کردند.

نماینده ولی فقیه در قزوین افزود: سر سپردن به وسوسه‌های شیطانی، لقمه حرام و تسلیم مقام دنیوی شدن موجب حذف انسان از جهاد اصغر می‌شود.

عابدینی با تاکید براینکه رزمندگان در واقع خود را محتاج به جبهه را می‌دانستند، گفت: رزمندگان حضور در جبهه را زمینه جهاد اکبر دانسته و خود را برای جهاد اصغر آماده می‌کردند.

وی تصریح کرد: انسان علاوه بر توجه به نیازهای جسمی، نیازمند حیات انسانی است و امام با معیارهای احیاگری جان تازه‌ای به جامعه بخشیدند.

امام جمعه قزوین با اشاره به اینکه جهاد اکبر بدون ولایت امکان پذیر نیست،تصریح کرد: ولایت حلقه اتصال بین آحاد مسلمان بوده و برای درک جهاد اصغر و اکبر باید تقوای الهی پیشه و در کسب آن تلاش کرده و تنها در سطح عوامانه منحصر نکند.

عابدینی در پایان افزود: بصیرت دیگر معیار جهاد اکبر است و کسی که دشمن خود را نشناسد دچار ضعف عقلی و عمل به آن نیازمند توانایی و اراده قوی است.

انتهای پیام/۷۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار