وندی شرمن رسما کناره‌گیری کرد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 74115
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۴ - ۵:۳۴
شاخص : مذاکره‌کننده ارشد آمریکا در مذاکرات ۱+۵، رسما از سمت خود به عنوان معاون وزیر خارجه در امور سیاسی کناره‌گیری کرد.

به گزارش پایگاه شاخص،وندی شرمن دستیار جان کری در امور سیاسی از سمت خود کناره گیری کرد.کری با صدور بیانیه ای از شرمن تقدیر و علت کناره گیری او را ادامه تحصیل در دانشگاه هاروارد عنوان کرد.

کری در بیانیه خود چنین گفت: دستیار وزیر خارجه در امور سیاسی اغلب اولین پاسخگو در برابر حوادث جهانی می باشد و وقتی یک بحران به وجود می آمد ، وندی در خط مقدم قرار می گرفت، اطلاعات جمع می کرد، گزینه ها را بررسی و ایده هایش را ارائه می کرد تا ما بتوانیم راهی به جلو باز کنیم.از پاییز ۲۰۱۱ ،‌ شرمن به نمایندگی آمریکا به پنجاه و چهار کشور سفر کرد و در مسائلی همچون آوارگان آمریکای مرکزی ، بحران اوکراین ، بحران سوریه ، تلاش برای برقراری ثبات در لیبی و یمن، برقراری روابط دیپلماتیک با سومالی، جنگ با بوکوحرام در نیجریه ،‌ مقابله با داعش ، توازن در آسیا،‌انتخابات سریلانکا و غیره حضور پررنگ داشته است. او فردی قابل اعتماد در مشاوره و دیپلماسی برای پیشبرد منافع آمریکا بوده است.

کری افزود: از جمله مسائلی که من و شرمن در کنار هم کار کردیم، مذاکرات چند جانبه برای اطمینان یافتن از ماهیت صلح آمیز برنامه هسته ای ایران بود.این مذاکرات خیلی سخت و دشوار و به لحاظ فنی پیچیده بود و جامعه بین المللی به دقت آن را دنبال می کرد. وندی جلسه به جلسه این مذاکرات را در مسیر خود نگه داشت، بر ناکامی ها غلبه کرد، روحیه ها را تقویت کرد، به تدریج کارها را پیش برد و اختلافات را به حداقل رساند و در نهایت به توافق تاریخی رسیدیم.

انتهای پیام/۴۰۰/د/ش
منبع: تسنیم

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار