ایران جانبی

» ویروس کرونا ریه مبتلایان را سوراخ می‌کند!
کد خبر: 206505
تاریخ انتشار: 12 سپتامبر 2020 - 8:33
شاخص : محققان دانشگاه کمبریج با بررسی اتفاقی بعضی بیماران کرونایی، مشاهده کردند که ریه بعضی از آنها توسط ویروس کووید ۱۹ سوراخ شده است.

به گزارش شاخص نیوز: یک مطالعه جدید توسط محققان دانشگاه کمبریج نشان می‌دهد که از هر صد بیمار مبتلا به کرونا یک نفر ریه اش سوراخ شده است. این محققان معتقدند که ویروس کووید۱۹ عامل ایجاد این سوراخ‌هاست.

با بروز این عارضه بیمار دچار تنگی نفس و درد قفسه سینه هنگام نفس عمیق کشیدن می‌شود. ریه سوراخ شده اجازه می‌دهد هوا بین قسمت خارجی و دیواره قفسه سینه به بیرون نشت کند و در نهایت باعث می‌شود ‌اندام تحت فشار جمع شده و تنفس به سختی انجام بگیرد.

در این تحقیق آمده است که افراد بلند قامت و سالمندانی که از بیماری‌های زمینه‌ای رنج می‌برند، بیشتر احتمال دارد که دچار این عارضه شوند.

محققان دانشگاه کمبریج گفتند: ما حتی ریه بیماران کرونایی را که نیازی به دستگاه ونتیلاتور یا تنفس مصنوعی ندارند بررسی کردند.

این محققان مشاهده کردند که بالای ۰.۹۱ درصد از بیماران کرونایی دچار سوراخ در ریه خود شدند و هشدار دادند که حتی افرادی که در گروه‌های پرخطر نیستند ممکن است دچار چنین مشکلی شوند.

کمبریجی‌ها گفتند: تقریبا دو سوم بیمارانی که ریه سوراخ شده دارند زنده ماندند که این آمار در افراد بالای ۷۰ سال متفاوت است، در میان این افراد تنها ۴۱ درصد زنده مانده اند.

همچنین افزودند: مردان سه برابر زنان دچار حفره در ریه می‌شوند و این هم می‌تواند یکی از دلایل تاثیر بیشتر کووید ۱۹ بر مردان باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/900

مطالب مرتبط

برچسب ها: ,,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار