پادشاه عربستان خطاب به احمدی نژاد: آیا من شراب می‌خورم؟! - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 84696
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۴ - ۸:۳۴
شاخص : آنچه را از نظر می گذرانید، روایتی از یکی از دیدارهای روسای دو کشور در دوره سابق است.

شاخص نیوز:  روایت زیر از دیدار احمدی نژاد و ملک عبدالله بن عبدالعزیز پادشاه وقت عربستان را سید صاحب صادقی،مدیر ماهنامه دیپلمات به نقل از یک مقام آگاه نقل کرده است.

روابط ایران و عربستان همواره با تغییرات بنیادی و اصطلاحا سینوسی مواجه بوده است، تنش بعد از یک دوره روابط معمولی، ترجیع بند همیشگی روابط تهران-ریاض است.

آنچه را از نظر می گذرانید، روایتی از یکی از دیدارهای روسای دو کشور در دوره سابق است:

سال ۹۱ و در جریان اجلاس اضطراری سازمان کنفرانس اسلامی احمدی نژادبعد از چانه زنی های چندین روزه راضی شد که به اجلاس در ریاض برود. داخل جلسه ملک عبدالله پادشاه وقت عربستان خیلی احمدی نژاد را تحویل گرفت و در کنار خودش فراخواندش به نحوی که ۴۷ سران اسلامی وقتی وارد میشدند مجبور بودند به هر دو نفر سلام بدهند.

ملک عبدالله حدود ۲۰ دقیقه تمام با وجود وخامت جسمانی شدید، با احمدی نژاد صحبت کرد و فقط گلایه میکرد که چرا به من میگویید شراب خوار؟ چرا به من میگویید مهره اسرائیل؟ چرا میگویید آمریکایی؟ چرا این همه به من توهین میکنید؟ ما برادریم باید مشکلاتمان را حل کنیم. خوب نیست این روابط بین ما باشد.

چندین مرتبه قبل و بعد از آن اجلاس سعود الفیصل با مقامات ایرانی تماس می گیرد و خواهان مذاکره دوجانیه و حل مشکلات فی مابین می شود که احمدی نژاد راضی نشد و اجازه نداد.

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “پادشاه عربستان خطاب به احمدی نژاد: آیا من شراب می‌خورم؟!”

  1. دیان گفت:

    یادش بخیر ، دردولت نهم و دهم ما در برابر استکبار و ایادی جیره خوار آنها چه عزت و ابهتی داشتیم ، وقتی رئیس جمهور شجاع ایران در برابر خبرنگارها و مجامع بین المللی محکم می ایستاد و سیاستهای آنها را خصوصا”در رابطه با دروغ هولوکاست به چالش می کشاند چه تزلزلی در سیاست های انها ایجاد میکرد . ولی متاسفانه حالا همه اش ذلیلانه بایستی در مقابل آنها فقط لبخند مسئولین را نظاره گر باشیم و کار به جائی رسیده که حتی همین شیوخ خلیج فارس خصوصا” عربهای ملخ خور عربستان برای ما شاخ شانه بکشند و ایران را تهدید به حمله نظامی نمایند . چه فکر میکردند ، چی شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار