پاسخ صداوسیما به اعتراض شدیدعراقچی - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 64850
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۸
شاخص : در پی انتشار خبر سخنان سیدعباس عراقچی معاون محترم حقوقی و بین الملل وزارت امور خارجه در جمع مدیران خبر رسانه ملی ، خبرگزاری صدا و سیما توضیحاتی را به شرح ذیل ارائه کرد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، انتشار مطلب یاد شده ناشی از خطای ناخواسته مسئول مربوطه در ارسال خبر اولیه و خام بر روی خروجی خبرگزاری صدا و سیما بوده است.

– به محض اطلاع از وقوع این خطا ، خبر مذکور و کلیه لینک های مربوط به آن از روی خروجی و سایت خبرگزاری صدا و سیما و موتورهای جستجو حذف شد و طی تماس فوری با همکاران رسانه ای و سردبیران سایت های خبری ، ضمن ارسال اصلاحیه ، درخواست شد این خبر حذف شود که خوشبختانه این کار هم به سرعت انجام شد.

– از سوی دیگر با توجه به اهمیت موضوع در تماس فوری با جناب آقای دکتر عراقچی ماوقع تشریح شد و ایشان در جریان اقدامات جبرانی بعدی قرار گرفتند.

– اگر چه وقوع خطاهای این چنینی در رسانه ها بویژه خبرگزاری ها که به طور دائم در حال ارسال اخبار هستند محتمل و مسبوق به سابقه است و روش جبران نیز عرفاً ، حذف فوری خبر و صدور اصلاحیه درخصوص غیر قابل استناد بودن آن می باشد و خبرگزاری صدا و سیما نیز همین عرف را اعمال کرده است ، با وجود این تأیید می کند این خطا برای رسانه ملی بزرگتر و مسئولیت رسانه برای جلوگیری از تکرار آن بیشتر است چرا که به دلیل گستردگی و فراگیری پوشش و اعتبار اخبار صدا و سیما و اعتماد افکار عمومی به رسانه ملی ، حجم مسئولیت آن در مقایسه با سایرین بسیار بالاتر و بیشتر است.

در پایان ضمن ابراز تأسف از بروز این خطا، مجدداً یادآور می شود خبر یاد شده به دلیل آن که ویرایش نهایی نشده ، تلفیقی از مطالب درست و نادرست بوده و غیر قابل استناد می باشد و بدیهی است محتوای آن مورد تأیید رسانه ملی نیست.

انتهای پیام/۴۰۰/د/ش
منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار