امروز پاسداران چشم بینای نظام هستند
کد خبر: 102255
تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۸:۲۳
نماینده ولی فقیه در قزوین تاکید کرد:
شاخص : نماینده ولی فقیه در قزوین با تاکید بر اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نعمتی بزرگ و الهی است گفت: اگر بخواهیم درست حرکت کنیم باید چشم بینا داشته باشیم، امروز پاسداران چشم بینای نظام هستند.

آیت الله عبدالکریم عابدینی، نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه قزوین صبح امروز در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار سیاسی شاخص، با اشاره به اهمیت نقش سپاه پاسداران در استمرار و تقویت انقلاب اسلامی اظهار کرد: این نهاد ارزشمند و دینی در بستر پیروزی انقلاب به وجود آمده و انقلاب اسلامی به واسطه سپاهیان محفوظ مانده است.

وی افزود: در همه جریانات و خطرات گوناگونی همچون جنگ تحمیلی که می‌توانست تهدیدی خطرناک برای دین و انقلاب اسلامی باشد، سپاه پاسداران به میدان آمده و یکپارچه از مبانی اسلام و انقلاب دفاع کرده است.

نماینده ولی فقیه در قزوین ابراز کرد: مقارن بودن ولادت امام حسین (ع) و روز پاسدار به این معنا است که پاسداران از انقلاب معنوی و عاشورایی ما پاسداری کرده و در مقابل هجمه‌های یزیدیان زمانه ایستاده‌اند.

عابدینی تاکید کرد: اگر بخواهیم درست حرکت کنیم باید چشم بینا داشته باشیم، امروز سپاه پاسداران همچون گذشته چشم بینای نظام و ملت هستند؛ سرداران سپاه پاسداران با هوشیاری کامل تمام اقدامات دوستان و دشمنان را زیر نظر داشته و همواره در راستای حفظ تمامیت ارضی کشور و نشر ارزش‌های والای دین و انقلاب اسلامی تلاش می‌کنند.

وی در ادامه گفت: اگر بصیرت بالا و حضور پاسداران ما در سوریه و عراق به عنوان مستشاران نظامی نبود ، به طور یقین وضعیتی بسیار ناگوارتر از کشورهای همجوارمان را داشتیم، اما می‌بینیم که جان خود را به کف دست گرفته و برای حفظ امنیت ملت ایران اسلامی تلاش می‌کنند.

امام جمعه قزوین با بیان اینکه پاسداران سختی‌های زیادی را قبل و بعد از انقلاب اسلامی تحمل کرده‌اند، عنوان کرد: سپاه پاسداران نهادی متشکل از افراد معتقد، ولایتمدار و ایثارگر است و در هیچ ارتشی در دنیا همانند آن یافت نمی‌شود.

وی با اشاره به آیه شریفه وَ أَعِدُّوا لَهُمْ ما اسْتَطعْتُمْ مِنْ قوّهٍ و مِنْ رُباطِ الْخَیلِ تُرْهَبونَ به عَدُوَّ اللهِ وَ عَدُوَّکمْ تصریح کرد: روحیه جهادی و عاشورایی فرزندان امام در سپاه و بسیج باعث رعب و وحشت دشمنان میشود؛ سپاه پاسداران در همه عرصه‌های نظامی، فرهنگی، معنوی و اقتصادی الگو هستند و برای دشمنان رعب انگیز و برای دوستان امیدوار کننده هستند.

عابدینی با تاکید بر اینکه پاسداران مبلغان نهضت انقلاب اسلامی در همه دنیا هستند، تصریح کرد: بنا به فرموده امام راحل(ره) پاسداران صادرکنندگان انقلاب اسلامی به تمام دنیا هستند و آنان همان حماسه آفرینانی هستند که تا زمانیکه لاالا اله الله و محمدرسول الله(ص) را در جهان طنین ننمایند دست از مبارزه با ظلم و کفر بر نخواهند داشت.

وی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را ادامه‌دهنده مسیر پیامبران و ائمه اطهار دانست و خاطرنشان کرد: شاهد هستیم که پاسداران این مرز و بوم در دفاع از میهن اسلامی همواره جواب محکم به دشمن می‌دهند و همچون شلمچه، فاو، بیت‌المقدس و فتح المبین در همه جای میهن اسلامی و مرزهای کشور افتخار آفرینی می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در قزوین یادآور شد: پاسداران علاوه بر برقراری آرامش و امنیت در این مرز و بوم به سازندگی در مناطق مختلف به خصوص مناطق محروم می‌پردازند و عمران و آبادانی را به مردم شریف ایران هدیه می‌کنند.

عابدینی در پایان تاکید کرد: پاسداران رسالت‌های سنگینی بر دوش دارند که همین رسالت‌ها و وظایف آن‌ها را به نهادی مطمئن و امیدوار کننده تبدیل کرده است.

 انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار